V Česku otevírá nový řetězec s potravinami. Takové ceny jste ještě neviděli. No konečně, Češi slaví

Na tuzemském trhu mezi obchodními řetězci stále panuje malá konkurence. Jak jinak si totiž vysvětlit ty horentní ceny, které musí Češi platit prakticky za všechno, ať už kupují potraviny nebo třeba potřeby do domácnosti. Všechno je tu mnohem dražší než v Německu nebo v Polsku. Ovšem zahraniční obchodní řetězce vidí, že na našem trhu je velká příležitost zabodovat cenou.

Nabídka bude široká

Právě proto sem aktuálně vstupuje velmi významný hráč v podobě řetězce Dealz. Možná vás překvapí, že patří do stejné obchodní skupiny jako Pepco, které zde má stovky prodejen. Pokud to nováček vezme stejně vážně, můžeme se těšit na mohutnou expanzi.

Dealz jede navíc poněkud odlišný model, který je ještě zajímavější než v případě Pepca. Částečně se kategorie sortimentu překrývají, ale v případě Dealz jsou ještě rozšířeny. Můžete se tedy těšit na produkty z těchto oblastí:

  • Potraviny a nápoje.
  • Vybavení do domácnosti.
  • Sezónní zboží.
  • Hračky pro děti.
  • Drogerii a kosmetiku.
  • Dekorace
  • Knihy a multimédia

Pokud jde o zmíněné potraviny, nečekejte, že byste zde našli plnou šíři, jako například v Lidlu nebo Kauflandu. Přeci jen, obchody Dealz budou menší a budou pokrývat více oblastí. Spíše si tu koupíte na jedné straně základní věci za skvělé věci a na straně druhé speciality, které se jinak na českém trhu vůbec neprodávají. Jde třeba o různé příchuti známých značek nebo věci, které jsou k mání třeba jen ve Velké Británii. V tomto ohledu se bude obchod podobat konkurenčnímu Action.

Skvěle fungující koncept

Oficiálně zatím nebyl vstup tohoto řetězce do České republiky potvrzen, ale je přesto považován za hotovou věc. Na výrobcích v Polsku se totiž začaly objevovat i české popisky, což značí jediné. Tyto produkty se budou prodávat i v tuzemsku. Navíc Dealz už před časem oznámil zájem expandovat do dalších zemí. A Česko je logickou volbou, už jen proto, jak skvěle se tu daří Pepcu.

Podobné koncepty na českém trhu zkrátka slaví úspěchy. Jednu prodejnu za druhou otevírá právě i zmíněný Action, který si také zakládá na velmi nízkých cenách. Tisíce položek prodává za částku do 50 Kč. Za tyto peníze pochopitelně nemůžete očekávat špičkovou kvalitu, na druhou stranu by ale měla být dostatečná k běžnému užívání.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Chřenovák
Chřenovák
28 dní

Hurá 📢