V Česku zkrachoval další oblíbený dodavatel elektřiny. Na zákazníky se doslova vykašlal, ti jsou teď v koncích

Bylo to jen otázkou času, kdy přijde další vlna velkých problémů dodavatelů elektřiny a plynu, z nichž někteří to nakonec nezvládnou a zkrachují. To se podle všeho stalo společnosti Engas.

Stručné oznámení o konci

Zákazníci tohoto dodavatele, který působí především v Brně a okolí, obdrželi velmi stručný email se sdělením, že jejich smlouvy zanikají a oni budou převedeni k dodavateli poslední instance.

Vše se děje velmi rychle. Konec dodavatele nastane už 30. září a od prvního října tak už budou lidé čerpat drahé energie od dodavatele poslední instance. V tomto případě půjde o společnost E.ON Energie.

Klienti se podivují nad tím, jakým způsobem jim byla celá situace oznámena. Nedostali nic než velmi suchý email bez jakékoliv omluvy. Když se snažili svého dodavatele dotazovat, nedovolali se. Firma vůbec nekomunikuje.

Foto: Shutterstock

Pryč z poslední instance

V takovémto případě je na místě, aby si lidé co možná nejrychleji sehnali jiného dodavatele a nesetrvávali v poslední instanci, kde jsou energie nejdražší, jaké mohou být.

Je ale také pravdou, že v současné době je hledání nového dodavatele velmi problematické. Řada z nich klienty už nenabírá, protože pro ně nemá nakoupeno dostatek elektřiny nebo plynu. A ti další dávají potom novým klientům velmi nevýhodné podmínky.

Nedá se však nic dělat. Jedinou útěchou je, že by lidé neměli platit dlouhodobě nějaké skutečně enormní ceny, protože se chystá zastropování. To však bude platit zřejmě až od příštího roku.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Hořké plody zeleného šílenství se svatým grálem uhlíkové neutrality budeme dál sbírat. Bruselští pomatenci typu Timmermanse, šílené Uršuly apod. jsou odhodláni prosadit Green deal, uhlíkovou neutralitu a další šílenosti na základě ústřední myšlenky (hesla) “ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ PRO VÁS VYLEPŠÍME I KDYBY JSTE MĚLI VŠICHNI OBĚTOVAT SVÉ ŽIVOTY NA OLTÁŘ GRETENSKO-KLIMATICKÉ VĚROUKY !” Náš premiér Fiala nedůstojně servilně přizvukuje šílené Uršule všechny nesmysly, které procedí mezi zuby. Fiala kašle na naše občany, jen se chce v Bruselu zalíbit. Bruselem protlačovaný zelený fašismus má nyní již daleko větší škůdcovský potenciál než kdysi hnědý fašismus.

Petr
Petr
1 rok

není jim náhodou jedno kam půjdou?ceny jsou přeci stropovány, takže i poslední instace bude mít stejnou cenu.
Nebo je někdo kdo vám dá pod strop?

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Petr

Pod zastropovanou cenou lze nakoupit normálně bez komplikací.

Pavel
Pavel
1 rok

Klienty zkrachovalého dodavatele může zahřát fakt, že nikdy nebylo tak hrozně, aby nebylo ještě hůře, že oni nejsou posledními, kteří byli oklamáni.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Pavel

Spíš je zahřeje nepříčetný vztek – a když si k tomu ještě vyvěsí do předsíně obrázek Pekarové s výrokem o svetrech, možná nebudou muset topit celou zimu 😀

Jaroslav
Jaroslav
1 rok

Žádný dodavatel, jen sprostý překupník, který si našel ryžoviště na energetické burze. Dělal jen to co Němci s požehnáním vlád, akorát v malém. Problem je vtom, že na něho už nezůstal žádný prostor ke šmelení.