V životě už nebudu prát na 40 stupňů. Instalatér prozradil, co vám výrobce praček nikdy neodhalí

Mnoho z nás je zvyklých prát prádlo při teplotě 40 stupňů, věříme, že je to dostatečné pro každodenní praní. Nicméně, jeden instalatér přišel s poznatkem, který by mohl změnit náš pohled na praní a péči o pračku.

Co říká odborník

Podle tohoto instalatéra, praní při vyšších teplotách nejenže efektivněji odstraňuje bakterie a nečistoty z oblečení, ale také pomáhá udržovat vnitřní části pračky čistší a bez usazenin.

Výhody praní při vyšších teplotách

Praní při teplotách nad 40 stupňů může přinést několik výhod, včetně lepší dezinfekce prádla a odstranění těžko odstranitelných skvrn. Tato metoda může také prodloužit životnost pračky tím, že se zabrání hromadění vodního kamene a jiných usazenin.

Údržba pračky a úspory energie

Praní při vyšších teplotách může být efektivnější pro odstranění nečistot, ale je důležité vzít v úvahu i spotřebu energie. Pravidelná údržba pračky, včetně odstraňování vodního kamene, může pomoci udržet její efektivitu bez potřeby praní na maximálních teplotách.

Foto: Shutterstock

Opatrnost při praní jemných tkanin

Při praní jemných nebo barevných tkanin je důležité dodržovat doporučení výrobců a možná preferovat nižší teploty, aby nedošlo k poškození materiálu.

Alternativní metody čištění

Pro některé typy skvrn nebo materiálů může být užitečné zkombinovat praní při nižších teplotách s předpíráním nebo použitím speciálních odstraňovačů skvrn, které zvyšují efektivitu praní bez nutnosti vysokých teplot.

Závěrečné doporučení

Přestože praní na vyšších teplotách může být efektivnější, je důležité vzít v úvahu typ a barvu tkaniny, aby nedošlo k jejímu poškození. Tento přístup není vhodný pro všechny druhy prádla, ale může být užitečný pro intenzivnější čištění nebo praní prádla, které je více znečištěno.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Mir
Mir
2 měsíců

A co nám poradi popelář?

Eva Skipalová
Eva Skipalová
2 měsíců

Jeden odborník řekne Perte na 40 st, druhý zase řekne Neperte na 40 st.
Tady jsou pořád rady nad rady.

Jiří
Jiří
2 měsíců
Reply to  Eva Skipalová

A co takhle neprat vůbec ???

Marobarva
Marobarva
2 měsíců
Reply to  Jiří

👍👍👍🤣