Varovné signály, které vysílají ledviny, když nefungují správně. Bolest se objevuje až příliš pozdě

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle a jejich velikost tomu odpovídá. Stejně jako se letadla nespoléhají jen na jeden motor, tělo má své důležité orgány v páru.

V případě problému může jeden z nich převzít kontrolu a o organismus se spolehlivě postarat. Přesto je dobré dbát na prevenci a hlídat varovné signály, který tento orgán vysílá.

Na co si dát pozor

Zatímco lékaři provádějí různá šetření, každý laik může funkci svých ledvin pozorovat na základě několika procesů. Sledujte, jak často chodíte močit. Pokud se vám zdá, že se na toaletu vydáváte častěji nebo naopak méně, než dříve, možná jsou ledviny v počátku ohrožení.

Všímejte si také zabarvení moči. Ta by měla být výrazně žlutá jen ráno, ale přes den se její barva mění skoro k čiré tekutině. Tmavá moč s pěnou je příznakem hrozícího nebezpečí.

Napoví vám vaše váha

Nejde o příbytek nebo naopak úbytek několika kil. Řeč je o výrazném výkyvu, který se udál náhle a bez zjevné příčiny.

Pokud jíte přiměřené množství jídla, ale ručička na váze neúprosně stoupá, projednejte se svým lékařem funkci vašich ledvin, možná jen dávají najevo, že je něco v nepořádku.

Bolest jako pokročilé stadium

Když se ledviny začínají ozývat i bolestí, je nejvyšší čas začít jednat. Prevence v tuto chvíli nebyla úspěšná a ledviny křičí na poplach. Zvyšte příjem tekutin a vyhněte se perlivým a slazeným nápojům. Pijte nejlépe vodu, a to po celý den pravidelně. Pomoci mohou také bylinkové čaje.

Dopřejte si klid na lůžku, relaxujte a nechte tělu čas na regeneraci. Omezte sladké potraviny, mouku a tučná jídla.

Dopřejte si delší a intenzivní dietu, která tělu dovolí regenerovat a opět ledviny posilnit. Jestliže však nastoupí i teplota, neváhejte a zamiřte k lékaři, který začne s intenzivní léčbou.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments