Vaše trouba má speciální tlačítko, jehož funkci výrobci tají. Znát by ji měl ale každý

Trouba, to je v kuchyni nepostradatelný pomocník, který vám pomáhá vytvářet lahodné pokrmy a sladké pečivo. Ačkoliv je pro mnoho lidí tato spotřebič každodenní samozřejmostí, málokdo ví o jednom malém tajemství, které trouby ukrývají. Ale než se k tomuto zajímavému prvkům dostaneme, je dobré vědět, že trouba potřebuje pravidelnou údržbu a čistění.

Troubu je potřeba čistit pravidelně

Při čištění trouby začněme uvnitř. Odstraňte rošty a očistěte je samostatně. Pro vnitřní stěny jsou vhodné speciální čisticí prostředky, které nastříkáte a necháte působit podle pokynů na obalu. Ty účinně odstraňují usazený tuk a připáleniny.

Jde to i ekologicky

Pokud dáváte přednost ekologickým a levným řešením, zkuste domácí čistící směs. Smíchejte jedlou sodu s vodou a octem v poměru 2:1 a získáte silný a bezpečný čisticí prostředek. Tuto pastu rozetřete po stěnách trouby a nechte ji působit. Po nějaké době se mohou objevit bublinky, což je známka toho, že reakce probíhá. Jakmile bublinky zmizí, odstraňte sodu vlhkým hadříkem.

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na dvířka

Poté, co provedete základní čištění, nezapomeňte na skleněná dvířka, která mohou být zdrojem nejvíce nečistot. Pravidelným čištěním dvířek zajistíte, že vaše pokrmy budou kvalitnější a vaření hygieničtější. Nejlepším řešením je předcházet znečištění a péct jídla s pokličkou, kdykoli je to možné. Pokud ale toto není možné, doporučujeme čištění dvířek po každém vaření.

Speciální tlačítko

Mnoho moderních spotřebičů má speciální tlačítko, které umožňuje snadné vyjmutí nebo rozebrání dvířek. To vám umožní čistit i těžko dostupná místa. Tlačítko najdete u západky na spodní straně dvířek. Odstraňte lištu z horní strany a vyjměte sklo. Pro čištění použijte stejný postup jako pro vnitřek trouby, a nakonec doleštěte octem nebo čistícím prostředkem na okna.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Spruce, Readers Digest

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments