Vážné módní prohřešky, kterých se dopouštějí Češky po šedesátce. Nevypadá to vůbec dobře

Svým způsobem jsou pravdivá tvrzení, že věk je jen číslo a jsi tak stará, nakolik se cítíš, my ženy však často musíme náš vnitřní, sebevědomý, mladický pocit podpořit i navenek. Duchem mladá žena, která o sebe nepečuje nebo neví, jak se obléct, bude vždycky působit starší, než nutně musí. Takže jaké jsou zásadní chyby, kterých se ženy po šedesátce dopouštějí?

Nakupují v obchodech pro starší ženy

Jakmile vstoupíte do druhé poloviny svého života, neznamená to, že musíte začít nosit usedlé oblečení. Jistě není na škodu prozkoumat i decentnější obchody s oblečením určeným pro zralé ženy, ale není nic špatného na porozhlédnutí se v řetězcích, ve kterých nakupuje mladá generace. Jasně, určitě si nepořizujte crop top, ale některé kousky vám mohou na cestě za mladistvějším lookem výborně posloužit.

Přehánějí to s některými barvami

Ve svém věku není nutné hrát všemi barvami, ale naše ženy mají spíš opačný problém. Tak se bojí barev, že se uchýlí buďto ke klasickým pastelovým, kterým se určitě netřeba vyhýbat, jen myslete na to, že nejste anglická královna, nebo se naopak usadí a nosí až příliš často černou. Ta v pozdějším věku dokáže nepříjemně zvýraznit vrásky a jiné nedokonalosti na pleti, takže zvažte, jestli na vás nebude lépe vypadat šedá nebo tmavě modrá.

Neví, co jim sluší

Mnoho žen nosí první oblečení, které jim padlo pod ruku, oblečení, které nosí jejich kolegyně nebo oblečení, které nosily vždycky. To všechno je špatně. Je třeba vysledovat, jaký máte typ postavy a co vám skutečně sluší, tedy podtrhává vaše přednosti a skrývá vaše nedostatky. Takové kousky je třeba sehnat a zařadit do šatníku.  

Foto: Shutterstock

Volí usedlé šperky

Laciná, kolotočářská bižuterie by měla z vaší šperkovnice téměř zcela vymizet, na druhou stranu není nutné se uchýlit pouze k nenápadným zlatým náušnicím a perlovému náhrdelníku. Váš outfit dokáže nádherně oživit hravý náramek nebo výraznější řetízek. Stejně tak náušnice dovedou nenápadně přilákat pozornost k obličeji. Jen pozor na zásadu, že čeho je moc, toho je příliš. Vždy volte jen jeden výrazný šperk.

Nosí nekvalitní podprsenky

Toto téma se může zdát trochu tabu, nicméně nic nedokáže zkazit postavu zralé ženy a vůbec i její celkový dobrý pocit jako nekvalitní, špatně zvolená, ne až tak dobře držící podprsenka. Do podprsenky by žena měla chtít zainvestovat v každém věku, nicméně v tom vyšším už jde skutečně o nutnost. Kupujte si podprsenky na míru, které vaše vnady čím dál více přitahované gravitací podrží přesně tam, kde je třeba.

Neumí se namalovat

Líčení decentní, nenápadné, přesto zakrývající všechny nedokonalosti, to je věda. Ale dá se tomu naučit. Pro začátek si uvědomte, že pokud jste se nikdy nelíčila, nemusíte začínat, ale když začnete, zřejmě omládnete. Na druhou stranu to však s make-upem, linkami a stíny rozhodně nepřehánějte. Kůže pak často vypadá ještě starší. Nezapomeňte používat krémy s vysokým SPF, čili ochranným faktorem fungujícím jako opalovací krém. Ty vaši pleť ochrání.

Nemají se rády

Nadarmo se neříká, že duše se zrcadlí navenek, takže dělejte, co vás baví, rozmazlujte se, odpočívejte, a hlavně se mějte ráda. To ubere roky každé ženě, ať už je oblečená staromódně nebo sebemoderněji.

Foto: Shutterstock, Zdroj: awellstyledlife.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments