5 způsobů, jakými se lžička medu před spaním projeví na těle. Nakopne spalování a zpomalí stárnutí

Pokud jste tak ještě neučinili, měli byste zařadit med do svého jídelníčku. Ideálně si ho dopřejte před spánkem ve formě jedné lžičky. Zatímco budete odpočívat, budou se ve vašem těle odehrávat blahodárné procesy.

Sníží krevní tlak

Vysoký krevní tlak je jednoznačně jedním z dominantních faktorů, které vedou ke zvýšenému riziku kardiovaskulárních chorob. Pokud ho chcete co nejvíce omezit, měli byste tlak udržet na stabilní úrovni. Med vám v tom pomůže tím, že obsahuje antioxidační sloučeniny, u kterých se prokázalo, že tlak dokáží snížit.

Posílí imunitní systém

V medu se nachází velké množství antioxidantů a antibakteriálních látek, které pomáhají posilovat váš imunitní systém, který se musí vypořádávat s nejrůznějšími infekcemi a bakteriemi. Kromě toho, že med můžete konzumovat za účelem zvýšení vlastní obranyschopnosti, využít ho můžete i na hojení ran.

Rychlejší spalování tuků

Med je považován za superpotravinu, která dokáže nastartovat metabolismus na plné obrátky. Zvýší vaši tělesnou teplotu a pomůže spalovat tuky bez velké námahy.

Foto: Shutterstock

Ochrana před kašlem

Med je přirozeným protizánětlivým prostředkem. Pokud si dáte na noc lžíci medu s teplou vodou, můžete tak zmírnit podráždění v krku a vyhnout se tak kašli. Med je rovněž účinným přírodním antibiotikem, které pomáhá proti bakteriím v krku.

Zpomalí stárnutí

Dosud nejúčinnější zjištěnou metodou, jak zpomalit proces stárnutí, je pravidelná konzumace antioxidantů. A med je potravinou, která jich obsahuje jedno z největších množství na gram. Ne nadarmo je součástí mnoha hydratačních krémů a výživových sér na pokožku. Ty si můžete rovněž pořídit, ale vystačíte i se zmíněnou lžičkou večer, kterou proti stárnutí budete bojovat zevnitř.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments