S věkem přichází menopauza. Přejděte ji bez problému a s úsměvem

Zatímco mužská plodnost, jak se zdá, zraje jako víno, dámy se s přibývajícím věkem dostávají do fáze zvané “přechod”. Tělo prochází změnami a připravuje se na období bez menstruace, v němž také není možné otěhotnět. Celý tento proces je pro tělo náročný a vybírá si tak svou daň. Snižuje se hladina estrogenu a progesteronu, což má za následek mnohé nepříjemnosti. Neklidný spánek, návaly, pocit těžkosti a nervozita, jsou jen některé z nich.

Přijměte přechod s klidem v duši

Ještě před všemi fyzickými problémy stojí také fakt, že některé ženy se přechodu přímo hrozí. Menopauza patří do života, stejně jako například puberta. Nemá cenu vzdorovat jí, co nejdéle a trýznit se pocitem stáří. Jestliže tento fakt o vývoji svého těla přijmete, ulevíte tak svému psychickému stavu a celý proces pro vás bude snazší.

Už klepe na dveře

I když se vydáte cestou zdravého životního stylu a pozitivního myšlení, menopauza se stejně jednou objeví i na vašem prahu. Ponese s sebou otoky nohou, bolesti hlavy, návaly horka a další obtíže.

Utlumte nejhorší příznaky

Oteklé končetiny mohou být nepříjemné, až bolestivé. S tím vám pomůžou potraviny, které stimulují chod lymfatického systému. Zařaďte do svého jídelníčku citron, mladý ječmen a mořské řasy. V akutních případech si pohodlně lehněte, zvedněte nohy vzhůru a chlaďte pomocí obkladů.

Návaly horka přicházejí bez varování a často. Přizpůsobte tomuto stavu svůj šatník, alespoň na krátký čas. Při návalu odložte sako, použijte chladivé obklady nebo chladící gelové podložky. Vyvarujte se stresu, kyselinotvorným potravinám a hněvu.

Nespavosti dejte také sbohem. Každý den se vydejte na malou procházku, ať už s někým dalším, či jen se svými myšlenkami. Budete mít čas na unavení svého těla a připravení na dlouhý spánek. K němu také pomáhají čaje z meduňky, třezalky nebo bylinkové polštáře.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.