Velká hvězda České televize má obrovský průšvih. Pustili se do ní už i kolegové. Tohle už nedá

V České televizi to doslova vře. Důvodem je opět činnost jedné z jejích hlavních tváří, která si dělá doslova, co se jí zachce, a absolutně nedodržuje Kodex ČT, který je pro zaměstnance závazný. Už jde o několikeré porušení v krátké době a zaznívají hlasy, že by měla okamžitě skončit.

Akorát ro rozmázla

Řeč není o nikom jiném než Noře Fridrichové, která reportáží ve svém pořadu 168 hodin opět vzbudila pozdvižení. Věnovala se v ní totiž kontroverznímu Pavlu Novotnému, který se měl nevybíravě vyjádřit na adresu nemocné Anny Slováčkové. Nevybíravě uvedl, že už se jí nepodaří vyléčit.

V pořadu 168 hodin se potom objevila na základě těchto slov reportáž “Pohřbena zaživa”. Ta na první pohled působí jako správná reakce na něco, co se ve slušné společnosti zkrátka neříká. Ovšem její forma opravdu nebyla příliš povedená.

Nora Fridrichová to na sociálních sítích doslova schytala. Prý se tímto způsobem tématu vůbec neměla věnovat, jelikož pouze pomohla zviditelnit Novotného slova a vše pouze maximálně rozmázla, a to ve chvíli, kdy celá kauza již utichala.

Pomstila se mu?

Nešlo ale o jediný problém “S odhlédnutím od merita věci, tedy ryze technicky z hlediska Kodexu ČT coby závazné normy pro pracovníky veřejnoprávní televize a odvislých práv osob, vystupujících v aktuální publicistice: Z jakého důvodu nedostal aktér vaší reportáže ve 168 hodinách, p. Pavel Novotný, sebemenší prostor k vyjádření, byť by šlo např. o omluvu atd., Noro?” uvedl na svém Twitteru radní ČT Zdeněk Šarapatka. Podle něj v reportáži prostor pro vyjádření jednoho z aktérů trestuhodně chyběl.

Vše je navíc třeba zasadit do patřičného kontextu, jelikož celá reportáž ze všeho nejvíce působí jako pomsta Novotnému. Ten se totiž před časem zastal Marka Wollnera, který poukazoval na problematické chování Fridrichové vůči podřízeným.

Čtěte také: Česká televize je v koncích. Do Česka přišla nová televize zdarma, na kterou budou koukat všichni

Každopádně nejde o první případ, kdy měla Fridrichová podobným způsobem selhat. Poslední dobou totiž v reportážích ve svém pořadu zásadně nedává prostor pro vyjádření argumentů druhé strany, ať už šlo o tragédii na Filozofické fakultě nebo třeba debatu o přijetí eura.

Foto: Shutterstock, Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
9 dní

Proč se mají zvyšovat poplatky?
Na ČT je tolik reklamy, co tam nikdy nebylo.
Nelíbí se mi to.

Milan
Milan
9 dní

Nejlépe soudruzi ve vládě by udělali , kdyby zcela zrušili koncesionářský poplatek za ČT. Je to opravdová zlodějna v demokratickém systému. Jak k tomu přijdou soukromé televize, které sledují obyvatelé a platí, ale proč by měli navíc platit za to co nepoužívají? Co na to stožár guru největší myslitel a světový vládce? No nic , opět nedostal signál.

Miroslav Kesner
Miroslav Kesner
10 dní

Tak pokud Česká televize zaměstnává takové lidi,měla by si zamést před vlastním prahem,já bych si ve své práci tohle dovolit nemohl.Proč mám platit poplatky někomu,kdo si neudělá pořádek.

Pavel
Pavel
10 dní

Ať jdou do háje s poplatkama,kdo se dnes ještě dívá na ČT? Nechtěl by náhodou Stanjura s Fialou abychom platili všichni taky povinné ručení i když nevlastnime auto? Vždyť máme možnost nasednout do taxíku,autobusu…Paka jedny pitome.