Velký český obchod začal prodávat potraviny za staré ceny. Vejce, cukr i máslo výrazně levněji, úplně čerstvé

Češi zažívají další vlnu zdražování potravin, ačkoliv se chvíli zdálo, že se situace již uklidní a bude zlepšovat. Opak je ale pravdou a zejména zboží základní potřeby doslova letí vzhůru. Kdo si dnes chce koupit vejce, máslo nebo cukr, musí sáhnout do kapsy podstatně hlouběji, než ještě před pár měsíci, natožpak před rokem.

Obchod prodělává

Jeden z velkých českých obchodů už se na to ale nemohl dívat. Již na začátku září proto spustil iniciativu zastropování cen u základních položek, které ve svém nákupu potřebuje každý. Online obchod Rohlík.cz oznámil, že ceny bude držet na stejné úrovni stůj co stůj. A to až do Velikonoc příštího roku. Přinejmenším.

Obchodu muselo být jasné, že na těchto položkách bude prodělávat, protože v tu dobu činila inflace 18 %, což znamená stále rychlý růst cen a od té doby se příliš neumoudřila. O čtvrt roku později proto nezbývá, než se podívat, zda Rohlík svůj slib dodržuje a zákazníkům prodává potraviny za zastropované ceny.

Pohled na zastropované položky ukazuje, že tomu tak skutečně je. V tomto obchodě tak můžete některé věci kupovat stále za staré ceny. Například kilo cukru vás vyjde na 19,90 korun, přičemž v jiných obchodech stojí už téměř dvojnásobek. Máslo potom stojí stále přijatelných 59,90 korun. Opravdu dobrou nabídku potom představují vejce za 42,90 Kč v balení po deseti kusech. Jinde už za ně dáte podstatně více.

Foto: Shutterstock

Skvělá příležitost

Zastropování cen se pochopitelně nemůže týkat veškerého zboží, to by totiž pro obchod znamenalo čistý prodělek. I tak je jeho iniciativa velmi chvályhodná a míří správným směrem.

Podobné aktivity, byť v jiné podobě, lze nicméně vidět i v dalších obchodech. Například Žabka před časem snížila ceny svých produktů, aby je více srovnala se zbytkem trhu. Tesco potom začalo nabízet více položek v rámci klubových cen za velmi výhodné ceny.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

A vláda nás nechá dál požírat inflační bestií. Právě inflační bestie je nezvedeným dítkem vlády Fialy. Snahy některých prodejců udržovat ceny základních potravin na rozumné úrovni jsou sympatické. Spoluviníky současné inflace a všeobecné drahoty jsou voliči vládních stran.

FrAnTa
FrAnTa
1 rok

Nejvíc by mě zajímalo kolik vám museli zaplatit aby jste takovou blbost napsali podívejte se sami na obchod a uvidíte že tam ty potraviny stojí někdy i dvakrát víc 😂loupák za 30kč u nás v Albertu 11.90 pak že Rohlík.cz je levnější 😂

Marie
Marie
1 rok

Kde se obchod nachází

Miki
Miki
1 rok
Reply to  Marie

Maruško, Maruško, kdo se zeptá tímto způsobem, nemůže očekávar rozumnou odpověď.
Přesto specielně pro vás – rohlik.cz se nachází na internetu. Spokojena?

Šárka
Šárka
1 rok

To je fajn, že drží ceny, ale chtěla jsem si nakoupit jak jsem zvyklá po kartonech a hned u cukru mi to ukáže, že mohu jen 1ks, tak že jdu do obchodu, kde si můžu těch cukrů vzít 10

Radovan
Radovan
1 rok

Tesco, Kaufland, Lidl a jiné řetězce jsou v ČR zloději ze západu. V Polsku ty samé obchoďáku jsou o 25% levnější než u nás. Jo a ty ceny byly nižší před pár lety ne letos.