Velký obchodní řetězec nadchnul Čechy. Náhle razantně snížil ceny. Najednou o 30 % levněji, na to jsme čekali

Lidé už mají plné zuby současné drahoty. Něco takového jsme si ještě relativně nedávno absolutně nedokázali představit. Ceny potravin byly dlouhou dobu stabilní, jenže loni začaly dramaticky narůstat. Pocitově se zdálo, že každý týden jsou v obchodech nové, pochopitelně vyšší ceny.

První šance, jak ušetřit

Veřejně už se hovoří o tom, že obchodní řetězce v Česku si na všeobecném tématu zdražování přihřály polívčičku, využily situace a zdražily mnohem více, než by bylo zapotřebí. To dokládá i srovnání s okolními zeměmi, kde se zdaleka nezdražovalo tolik. Také proto tolik lidí jezdí nakupovat do Německa nebo do Polska.

A přestože jsme doufali, že nový rok přinese určité umoudření situaci, zatím to tak moc nevypadá. Inflace je stále velmi vysoká a klesá pomaleji, než se čekalo. Na druhou stranu je očividné, že ty největší cenové tlaky pominuly. Například energie už trochu zlevňují.

Nezbývá tak než spoléhat na konkurenční vztahy a skutečnost, že toho některé obchodní řetězce využijí k tomu, aby přilákali více zákazníků. Pochopitelně tím, že sníží ceny. A zdá se, že by to mohlo fungovat. První takový zástupce už je tu v podobě Tesca.

Foto: Shutterstock

Kdo nemá, hodně prodělá

Tento řetězec oznámil významné slevy navázané na jeho klubový program Tesco Clubcard. Ten je jedním z největších v celé zemi, a pokud se k němu připojíte, můžete na každém nákupu ušetřit nemalé peníze.

Pakliže někdo nakupuje v Tescu, měl by si kartičku každopádně zřídit, protože je to skutečně velký rozdíl. Sami jsme to vyzkoušeli a divili se, kolik tak můžete ušetřit. Na jednom nákupu to činí kolem třiceti procent. Proto nás překvapilo, když na dotaz pokladní, zda mají klubovou kartičku, řada zákazníků odpovídala, že nikoliv. Zbytečně tak platili příliš mnoho.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Luboš
Luboš
1 rok

Nejdříve zdraží o sto procent, možná o víc a pak s velkou slávou zlevní. Ono jim totiž nic jiného nezbývá, jestli chtějí prodávat. Lidé už na to opravdu nemají a tu jejich nenažranost přestali tolerovat.

Josef
Josef
1 rok

Je to jen zase česká nenažranost , pěti koalice chce urvat co nejvíc. Je to stejné, jako u ODS v devadesátých letech minulého století. Nás dělníky okradli, udělali devalvaci koruny a teď chtějí, což se jim bohužel vede oslabit kupní sílu koruny na tuzemském trhu.

Milan
Milan
1 rok
Reply to  Josef

Vaše komunistické názory jsou celkem k smíchu, soudruhu. 😀