Velký obchodní řetězec selhal. Prodává Čechům potraviny, ale co se tam našlo, to nelze odpustit. Ihned zavřít

Logika by říkala, že pokud provozujete obchod s potravinami, notabene coby významný obchodní řetězec s desítkami až stovkami poboček, budete mít špičkově vyřešeny hygienické podmínky. Ostatně, do značné míry to nařizuje i zákon, takže si rozhodně nemůžete dělat co chcete.

Obchody se utrhly ze řetězu

Samotný obchod s potravinami není nic složitého, jde právě často jen o to, abyste splnili nejrůznější požadavky. A pokud tomu tak není, tak jste jednoduše selhali a těžko můžete po zákaznících žádat, aby k vám chodili nakupovat, obzvlášť když si navíc říkáte o významné částky.

Z tohoto hlediska zcela selhal obchodní řetězec Norma, respektive jeho prodejna v Kladně v ulici Hřebečská 1259. Tam totiž zavítala Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci svých pravidelných kontrol supermarketů. A jelikož měli zkušenosti z jiných obchodů, zamířili si to rovnou do skladu. A tam už to jelo.

Inspektoři ve skladu zjistili stopy po působení hlodavců vč. jejich trusu. S ohledem na nepřijatelnou hygienu jsme kontrolované osobě uložili částečný zákaz vztahující se na užívání prostor skladu,” uvádí SZPI ve svém komentáři na webu Potraviny na pranýři.

Takový nepořádek se jen tak nevidí

Zázemí provozovny jednoznačně vykazovaly stopy po působení hlodavců. A co více, nalezen tam byl dokonce jejich trus, zejména pak v hůře dostupných místech skladu, kde se personálu zřejmě moc nechtělo uklízet. Fotografie potom svědčí o tom, že se hlodavci dokázali dostat i do některých potravin, které nakousali. Je potom otázkou, zda se takové zboží dostane až na prodejní pulty prodejny. Tam se pochybení nezjistilo, to však může být i náhoda.

Foto: Shutterstock

Čtěte také: Nový obchod v Česku mění pořádky. Za zboží zaplatíte třetinu běžné ceny, lidé šetří velké peníze

Každopádně došlo k uzavření části provozovny, konkrétně potom skladu, a to do té doby, než se dalo všechno do pořádku. Je ale na místě se ptát, zda není vhodné uzavřít rovnou celou prodejnu, a to klidně i na týden, aby personál i majitelé mohli zpytovat svědomí. Jen tak se totiž zajistí, že si dají příště pozor a budou úklidu věnovat náležitou péči.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments