Znáte složení tamponů? Některé látky v nich způsobují vážné potíže

Současná doba nabízí mnoho rozličných hygienických pomůcek, které ženám usnadňují menstruaci. Regály obchodů jsou naplněny krabičkami s vložkami a tampony různých značek. Ženy se často rozhodují podle ceny, vzhledu, praktičnosti, ale už zapomínají na složení, jež je v tomto případě velice důležité. V případě běžných vložek se nejedná o tak závažný problém, ale tampony, které se zavádějí přímo do těla, již mohou být rizikové.

Výhody použití tamponů proti běžným vložkám

Zatímco vložky mohou způsobovat podráždění, opruzeniny nebo pocit nejistoty, tampony se o vše postarají. Jsou skladné, takže je můžete nosit například v peněžence nebo malé kosmetické taštičce. Kromě toho jsou stejně jako vložky v umělém hygienickém obalu a nechytají tak nečistoty. Jejich zavádění a odstraňování je velice jednoduché a v případě nejistoty lze použít plastový aplikátor.

Nebezpečné látky

Při výběru je nutné dbát na složení stejně jako to děláme u potravin. Zbytečná éčka, která se nacházejí v množství produktů určených ke konzumaci, se mohou vyskytovat i uvnitř hygienických potřeb. Není náhodou že se tyto produkty pyšní nepřirozeně bílou barvou, výrazným aromatem nebo ultra absorpční schopností. Všechny tyto aspekty byly vyvinuty právě díky umělým přísadám.

Sliznice, která je schopná absorbovat látky do těla

Pokud do svého těla umístíte tampon vytvořený z umělých a škodlivých látek, zaděláváte si na pořádné potíže. Tělo si totiž nebere látky jen z potravin, které jste konzumovali. Kůže a právě zmíněná sliznice se chlubí také absorpční schopností. Pokud nezačnete přikládat důraz složení hygienických potřeb, mohou vás časem dohnat velice nepříjemné choroby, jelikož tělo nebude mít sílu se stále bránit.

Zářivě bílá barva

Ani obyčejná bílá barva není zárukou nezávadnosti. Aby se tampony pyšnily podobným zabarvením, musí projít procesem bělení. K tomu se používají látky, jako je chlór a vedlejší produkty, které při reakci vznikají se mohou v tamponech držet. Společně se zavedením tamponu do těla, zanesete do svého nitra nepotřebné a nebezpečné chemikálie.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na

Doporučujeme

loading...