Většina lidí nepoužívá spodní dvířka pračky. Je to zásadní chyba, která ji zlikviduje

Pračka patří v domácnosti k nezbytným spotřebičům. Máme na ni vysoké nároky a potřebujeme, aby vydržela fungovat co nejdéle. Péče o ni by měla být součástí běžného úklidu. Ať už si vyberete jakoukoliv, některé věci mají společné. Mezi ty se řadí například malá dvířka na přední straně.

Malá dvířka na pračce

Víte, jakou mají tyto malá dvířka funkci? Pokud vám pračka správně neodtéká, je nejvyšší čas se za ně podívat. Možná tam najdete uvízlou ponožku nebo cokoliv dalšího, co by mohlo odtoku bránit. Za dvířky se skrývá sifon, který je potřeba občas vyčistit. Dvířka otevřete tahem směrem k sobě.

Jak sifon vyčistit?

Za dvířky objevíte víčko k sifonu. Když ho odmontujete, dostanete se k filtru. Ten vyjměte a zatřeste s ním tak, abyste odstranili vše, co je v něm navíc. Pak ho opláchněte a vraťte zpět. Když se o něj budete dobře starat, nebude docházet k opakovanému zanášení a vyhnete se většímu poškození.

Foto: Shutterstock

Pračka potřebuje pravidelné čištění

Kromě toho, že je nutné pračku pravidelně čistit, byste měli dodržovat ještě několik zásad. Nepoužívejte nadměrné množství pracího prostředku, a prádlo vyjměte z pračky ihned po skončení pracího cyklu. Pak ji nechte větrat, aby nedocházelo ke vzniku plísní.

Ani aviváže není potřeba dávat víc, než je obvyklé dávkování – prádlo nebude vonět více. Udržujte čisté gumové těsnění, občas se v něm také skrývají poklady jako ponožky nebo mince z kapes. Pokud se za ním začnou nečistoty hromadit, mohou zahnívat a zapáchat. Po každém praní byste ho měli prohlédnout, umýt a osušit.

Čištění pračky jedlou sodou

Jednou za čas nalijte do pračky směs octa a jedlé sody. Zvolte program s nejvyšší teplotou, zapněte a před mácháním zastavte. Nechte působit přes noc a ráno dojet. Tato kombinace předčí i mnohé průmyslové čističe.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments