Lidé na západě dávají jar před použitím do mrazáku. Když přijedou sem, nemohou uvěřit, že to k nám ještě nedošlo

Vydrhnout troubu je skutečně kumšt, který často vyžaduje až nadlidské úsilí. Neznám nikoho, kdo by si čištění trouby užíval. Přitom existuje velmi snadný způsob, ke kterému nepotřebujete žádný speciální, předražený prostředek.

Jar, tvořítko na led a mrazák

Stačí když si nachystáte silikonové tvořítko na led a trochu čisticího prostředku na nádobí. Ten rovnoměrně rozlijte do tvořítka a dejte na potřebnou dobu zmrazit.

Až bude jar dostatečně zmrazený, můžete jednu kostičku jednoduše vyloupnout a pustit se například do čištění roštu nebo klidně i vnitřku trouby. Stejně dobře zbavíte připálených nečistot také nádobí. Jde to mnohem lépe než s houbičkou a čisticím prostředkem.

Tato vychytávka se navíc náramně hodí pro povrchy, které může třeba drátěnka poškodit.

Proč to funguje?

Tím, že je čisticí prostředek v tuhém skupenství, má dvě výhody. Jednak si zachová svou čistící sílu, jednak přímo jím můžete mnohem snadněji drhnout. Jde to velmi snadno a díky výsledkům si tuto metodu určitě zamilujete. Jen se raději dopředu vybavte gumovými rukavicemi.

Foto: Shutterstock

Další vychytávky

Pokud prahnete po dalších tipech, jak při úklidu využít čisticí prostředek na nádobí, nezklameme vás.  

  • Jsou-li vaše hrnce a pánve skutečně hodně znečištěny, nalijte do nich trochu vody a trochu prostředku na nádobí. Směs pak nechte chvíli povařit na plotýnce nebo v troubě. Následně nechte vychladnout, vypláchněte a klasicky domyjte. Nečistoty půjdou dolů jedna báseň.
  • Můžete si také vyrobit nízkonákladový odstraňovač skvrn. Prostě na skvrnu na oblečení kápněte trochu jaru, nechte několik hodin působit, přeperte v ruce a hoďte do pračky. Výsledek bude pravděpodobně srovnatelný s některými profesionálními odstraňovači skvrn.  
  • Když vám dojde váš prostředek na čištění podlah, klidně ho můžete nahradit prostředkem na čištění nádobí. Je univerzální a účinný.

Foto: Shutterstock, zdroje: instagram.com, handimania.com, kosher.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
3 měsíců

Kam chodíte na tyhle debility? Mám většinu příbuzných na západě ale tyhle kraviny co tady každý den vypisujete nikdo nezná. Proberte se člověče.