Vezmu kousek alobalu a rostliny okamžitě začnou růst nejrychleji ze všech. Nevěřili mi to ani v zahradnictví

Hliníková fólie, známá také jako alobal, je praktickým kuchyňským pomocníkem, ale nabízí i mnoho dalších možností využití. Máme pro vás několik tipů a rad, jak může alobal přispět ke zlepšení vaší zahrady. Jedním z osvědčených způsobů je použití alobalu k ochraně rostlin a úrody před škůdci.

Ochrana před slimáky a hlemýždi

Proti žravým plžům a slimákům můžete využít ochranu z alobalu. Pokryjte půdu kolem rostliny alobalovým plátem a zatížíte ho kamenem. Někteří zahradníci si alobal natrhají na proužky a smíchají ho s mulčem, který pak nasypou kolem rostliny. Tímto způsobem lze úspěšně chránit zeleninu před škůdci.

Ochrana rostlin před ptáky

Alobal může být užitečným pomocníkem i při ochraně rostlin před ptáky. Pokud si například pochutnávají na rakytníkových bobulích, můžete přivázat proužky alobalu na větve stromů. Pohybující se alobal může ptáky odradit, protože nemají rády lesklé věci.

Foto: Shutterstock

Využití pro řízky a sazenice

Efektivní způsob, jak urychlit růst vašich sazenic a řízků, může být použití hliníkové fólie. Alobal dokáže odrážet sluneční paprsky a tím podpořit růst některých sazenic. Díky své schopnosti odrážet světlo pomůže zajistit optimální teplotu pro růst. Stačí vyložit malou krabici alobalem. Fólii připevněte páskou a propíchejte dno krabice pro odtok vody. S tímto jednoduchým inkubátorem budou vaše rostlinky růst rychleji a zdravěji.

Využijte alobal jako nádobu

Alobal může být praktickou náhradou za různé druhy nádob. Pokud potřebujete trychtýř nebo jiný specifický tvar nádoby, můžete si ho snadno vytvarovat z alobalu. Tento materiál je mimořádně tvárný a snadno se přizpůsobí vašim potřebám. Alobal je také ideální pro výrobu jednorázových nádob, zejména pokud pracujete s nebezpečnými látkami, jako jsou jedy nebo agresivní chemikálie.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Opět lživý titulek 👎👎. Dál nemá smysl číst.