Vhoďte zamačkaný alobal do pračky. Budete koukat, co se následně bude dít

Hliníková fólie má v kuchyni bezpochyby své místo. Zabalením potravin do fólie je můžeme uchovat čerstvé, nebo ji můžeme využít při pečení a grilování. Ale co když vám řekneme, že to není vše, co tato zázračná fólie dokáže? Od využití v pračce až po různé domácí triky – hliníková fólie má širokou škálu dalších použití, o kterých možná nevíte.

Síla alobalu při praní

Představte si situaci: prádlo v pračce je vyprané, ale když ho vyndáte, zjistíte, že je plné drobných žmolků a nečistot. Zní to povědomě? Řešení je jednoduché a spočívá v použití hliníkové fólie. Stačí do pračky přidat zmuchlanou kuličku hliníkové fólie a tím zabráníte produkci elektrostatické elektřiny. Po vyprání tak nebudete mít na prádle téměř žádné nečistoty. Tento trik je skvělý především při praní tmavého prádla, svetrů nebo punčocháčů​.

Jak udělat kuličku z alobalu

Vezměte alobalovou roli a nastříhejte z ní tři dlouhé pruhy, které pak zmačkejte. Kulička by měla být velmi zmačkaná, aby se alobal nerozmotal. Pokud kuličky vytvoříte skutečně poctivě a dokonale je zmačkáte, můžete je používat opakovaně.

Foto: Shutterstock

Alobal na zahradě

Alobal může pomoci i na zahradě. Kruhy z alobalu položené pod rostliny mohou ochránit vaše rostliny před škůdci. Navíc odrážené sluneční světlo zahřeje rostliny po chladných nocích. Kromě toho může alobal podpořit růst sazenic. Sazenice umístěné do kartonové krabice vyložené alobalem budou vystaveny odráženému světlu a porostou prakticky samy.

Čištění stříbrných předmětů

Do misky vyložené fólií nalijte studenou vodu a přidejte 2 lžičky soli. Ponořte stříbrné předměty do tohoto roztoku na pět minut, poté je vyjměte, opláchněte a otřete měkkým hadříkem nebo papírovým ubrouskem​​.

Udržení čerstvosti zeleniny

Když přinesete domů celer, vyndejte ho z plastového obalu a pevně ho zabalte do velkého kusu hliníkové fólie. Vydrží tak dva až tři krát déle než v plastovém sáčku.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments