Střevní chřipka sužuje Česko. Jak se jí zbavit co nejrychleji?

Nechuť k jídlu, zvracení, stažený žaludek, průjem či vysoká horečka, případně zvýšená teplota. To všechno jsou příznaky nepříjemné, přesto krátké střevní chřipky, která v současné době sužuje Českou republiku. Pozitivní je, že netrvá dlouho, obvykle trvá dva, tři dny, ale může se samozřejmě protáhnout i na delší dobu. Trvat může i týden, ale je to skutečně jen výjimečné. Zákon schválnosti to často udělá tak, že se střevní chřipka objeví v nejméně vhodný okamžik. Co tedy udělat, abychom se jí zbavili dříve, než za dva, tři dny? Nebojte, není to nereálné, jde to.

Odborníci nazývají střevní chřipku gastroenteritidou. Jedná se o nakažlivé onemocnění, které se velice podobá běžné viróze, jen často trvá kratší dobu. Přenáší se mezi lidmi, proto se nedoporučuje chodit do davů, rychlých občerstvení, nákupních center a na podobná místa. Jak jsme zmínili, mezi hlavními příznaky se nachází horečka, která je doprovázená průjmy a zvracením. Nástup nemoci je velice rychlý, může se objevit v noci, brzy ráno nebo klidně i během dne.

Během střevní chřipky by se nemělo jíst, pokud se zvrací. Po skončení zvracení nastupuje lehká strava, piškoty, na které jsme tak zvyklí v době nevolnosti, nejsou vhodné. Stejně tak nejsou nutné léky.

Pijte, pijte, pijte

Odborníci doporučují především hodně pít. Dostatečný přísun tekutin rychle zažene střevní chřipku, mnohdy dokonce dříve, než za dva, tři dny. Jelikož vodu žaludek obvykle nepřijímá dobře, vhodná je Coca-Cola, která žaludku nevadí. Mnozí lidé pijí i klasickou Kofolu nebo případně jemnou Hanáckou kyselku. To vše je povoleno.

Držte chvíli dietu

Vhodné stravování pomáhá dostat střevní chřipku z těla. Pokud toužíte chřipku vyhnat z těla dříve než za tři dny, chvíli nejezte nic jiného než rýži, brambory nebo suchary. Jak jsme zmínili, piškoty jsou tabu, stejně jako mléko a mléčné výrobky, které žaludek postižený střevní chřipkou nedokáže strávit.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments