Vitamíny, které vašemu tělu nesmí chybět. Odkud je získat?

Při vyslovení slovíčka vitamíny si drtivá většina lidí okamžitě vybaví nejrůznější tabletky a pastilky, na které neustále běhají reklamy v televizi a které jsou volně dostupné v kterékoli lékárně. Co se vitamínů týče, nemusí být sporu o tom, že je naše tělo nutně potřebuje. Pojďme si tedy společně říci, jaké vitamíny nesmí našemu tělo chybět, aby fungovalo tak, jak správně fungovat má.

Vitamíny, které nesmí tělu chybět

Vitamínů existuje celá řada. Zatímco některé jsou více důležité, jiné jsou naopak důležité o něco méně. My se dnes společně zaměříme na ty, které patří na seznam těch důležitějších. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké vitamíny byste měli svému tělu dodávat pravidelně a jejich množství si tak ve svém vlastním zájmu hlídat.

 • Vitamín D

  Jako první zmíníme vitamín D, kterému se přezdívá sluneční vitamín, protože jej lze získávat právě ze slunečního záření. Kromě sluníčka však vitamín D najdete například v rybím tuku, tuňákovi, lososovi nebo v mléčných výrobcích.

 • Vitamín K

  Vitamín K se skládá z vitamínu K1 a K2, jedná se o vitamín, který je nezbytný pro správnou srážlivost krve. Velmi často se o něm mluví ve spojitosti s novorozenci, kterým se podává prostřednictvím kapiček. Najdete jej ve všech zelených rostlinách, které v sobě obsahují barvivo zvané chlorofyl.

 • Vitamín A

  Vitamín A má v našem těle za úkol podporovat léčbu akné, podílet se na rychlejší léčbě ekzémů nebo třeba snižovat tvorbu vrásek. Je o něm známo, že je rozpustný v tucích a najdete jej například v rybách, játrech, mrkvi, paprice nebo petrželi.

 • Vitamín C

  Vitamín C je asi nejdiskutovanějším vitamínem vůbec, který zároveň patří na seznam těch, které bychom měli svému tělu dopřávat dostatečné množství. Zdrojem vitamínu C jsou především citrusové plody, najdete jej však i v rakytníku, křenu nebo třeba paprice.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments