Vlasové trendy pro rok 2022. Konec umělotin, do módy se vrací devadesátky a přirozenost

Do vlasové módy se opět vrací přirozenost. V kadeřnictví se aktuálně pracuje s přirozenou barvou a strukturou vlasů, s přirozenými a neutrálními odstíny. Vrací se účesy, na které jsme již dávno zapomněli. Co je tedy v současnosti podle vlasových profesionálů „in“?

Houbově hnědý odstín

Do módy se dostává neutrální hnědý odstín, který dokáže oživit barvu vlasů především brunetkám. Jde o nenápadnou barvu, která ovšem působí elegantně a přirozeně. Inspirací je skutečně klobouček houby.

Drdol se vrací jako vlasový trend

Zkuste si upravit vlasy do klasického drdolu. Díky své praktičnosti se vrací do módy. Ve vyčesaných vlasech můžete tančit, sportovat, lze z nich vytvořit i elegantní účes do zaměstnání. Benefit je, že vám nebudou padat vlasy do očí.

Účes typu Bob

Bob je střih pro každého. Při správné délce lze vytvořit jak na jemných, tak i na hustých vlasech. Kombinace střihu nad ramena a pod bradu je slušivá a elegantní. Vrstvený střih si rozumí i s vyfoukanými vlasy a volnými vlnami.

Foto: Shutterstock

Barvení pramenů u obličeje

Moderní je také barvicí technika, kdy se vezmou jen prameny u obličeje a rozjasní se zajímavou barvou. Může jít o extravagantní barvy, ale častější je ozvláštnit účes barvou, která se přibližuje barvě, kterou máte na zbytku vlasů. Budete vypadat zajímavě, ale přirozeně.

Vraťte se ke sponkám

Ať už nosíte drdol, nebo culík, nebo vás trápí slabší tloušťka na konci vlasů, vlasové doplňky mohou váš vzhled oživit. Velké sponky nebo saténové gumičky oživí váš účes a navíc jsou velmi praktické, pokud se potřebujete rychle vypravit z domu.

Nechte vlasy bez nepřirozených zásahů

Berte je takové, jaké jsou. Ať už se kroutí nebo jsou naopak rovné jako hřebíky, zkuste je nechat takové, jaké jsou. Bez použití kulmy nebo žehličky na vlasy. Ať si odpočinou od chemických prostředků a chvíli dýchají. Jednou za čas to uvítají. Navíc můžete zkusit skutečný návrat ke kořenům a nechat si v kadeřnictví odstranit veškeré cizí látky z povrchu vlasů. Vyzkoušejte vaši původní barvu na vlasy a užijte si ten pocit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments