Vybělit zažloutlé prádlo jde snadno a velmi rychle. Paní Jarmila ukázala jednu věc, která zlikviduje skvrny v podpaží

Máte doma zažloutlé prádlo, které jste už dávno chtěli vyhodit? Ještě to nedělejte. Můžete vyzkoušet fígl, který vás skvrn zbaví a svůj oblíbený kousek oblečení si ještě užít. Přesto, že se vám nepovedlo vyprat prádlo běžným způsobem, není vše ztraceno.

Zbavte se skvrn od potu pomocí prášku do pečiva

Napadlo by vás, že vám může pomoci běžný prášek do pečiva? Platí to i u starších zažloutlých skvrn. Připravte si nádobu o objemu 5 litrů, nalijte do ní teplou vodu a přidejte prášek do pečiva. Pečlivě promíchejte, aby se rozpustil, a vložte oblečení. Nechte asi 40 minut působit. Pak vyperte běžným způsobem v pračce. Skvrna by měla pustit.

Zkuste kyselinu citronovou

Další možností je velmi účinná kyselina citrónová. Stačí rozpustit kyselinu citrónovou v horké vodě v poměru 1 l vody/10 g kyseliny citrónové. Do této směsi vložte oblečení a nechte několik hodin působit. Nakonec vyperte v pračce.

Pomůže i ocet

Třetí variantou je připravit si nálev z octa. Budete potřebovat 1 l teplé vody a 3 polévkové lžíce octa. Důkladně rozmíchejte a namočte do nálevu zažloutlé oblečení. Nechte působit přes noc a ráno vyperte v pračce.

Foto: Shutterstock

Směs jedlé sody a peroxidu vodíku

Do misky nasypte 20 g jedlé sody. Přidejte stejné množství peroxidu vodíku. Promíchejte a směs naneste na skvrnu. Zkuste s pomocí této směsi látku vyčistit, skvrna by měla zmizet. Nakonec oblečení vyperte.

Dbejte ne prevenci

Důležité je dbát na prevenci. Jak se dá skvrnám od potu předcházet? Používejte kvalitní antiperspirant, a nechte ho zaschnout předtím, než se obléknete. Pokud se potíte nadměrně a skvrn od potu se obáváte, dbejte na správnou životosprávu a vhodné stravování. Pocení zhoršuje alkohol, kouření, káva a kořeněná jídla.

Perte správně

 Bílé prádlo dávejte prát vždy s dalším bílým prádlem, pračku udržujte v čistotě, a používejte adekvátní prací prostředky. Dobrou službu udělá prací prášek a aviváž na bílé prádlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments