Vybělte zašlé utěrky jednou tabletou do myčky. Budou zářit novotou

Kéž bychom, dámy, měly tolik trpělivosti a pečlivosti jako naše babičky nebo maminky, že? Pak bychom špinavé utěrky pravděpodobně nejdřív přepraly v ruce, třeba oblíbeným žlučovým mýdlem, a po vyprání daly pěkně klasicky vybělit na sluníčko. Pokud jste ale moderní žena, která nemá na tyhle věci čas, náladu a náturu, dají se utěrky (a i mnoho dalšího) uvést do původního stavu jedním jediným zázrakem, který má většina z nás doma – tabletou do myčky.

Přihoďte je do pračky

Na výše zmiňované utěrky nebo třeba i záclony jsou tablety do myčky učiněný poklad. Jak na to? Navolte prací program a teplotu, u utěrek bavlna na 60°, pro záclony zvolte něco něžnějšího. Místo pracího prášku vložte do zásobníku nebo přímo do bubnu jednu či dvě tablety do myčky, podle množství prádla. Výsledek vás učaruje. Nejen, že budete mít konečně zářivé, vybělené utěrky, ale taky konečně čistou pračku!

Foto: Shutterstock

Co se dá tabletami do myčky ještě vyčistit?

Budete se divit, ale je toho požehnaně. Pokud máte problém se zašlými skvrnami od kávy nebo čaje v hrníčcích, napusťte do nich vodu, přidejte třeba čtvrtku tablety do myčky, vyčkejte hodinku a špína by měla jít snadno vymýt.

Zašlé dveře trouby nebo třeba připálené hrnce vyčistíte jednoduše. Nasaďte si gumové rukavice a vezměte si do ruky tabletu do myčky. Její číst namočte do horké vody a pak přímo tabletou čistěte skvrny, podobně jako houbičkou. Funguje to!

Tableta výborně poslouží také vaší toaletě. Jeden kousek hoďte do mísy, nechte čtvrt hodinky působit a spláchněte. Záchod budete mít jako nový.

Zkrátka pokud si nevíte s jakoukoliv špínou rady, zkuste vsadit na tabletu do myčky. Rozpusťte ji v horké vodě a hadrem nebo houbičkou pak vyčistěte, co je potřeba. Jen nikdy nezapomeňte na gumové rukavice.

Foto: Shutterstock, zdroj: thekitchn.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments