Vyhrála miliony v loterii. Bylo to to nejhorší, co se jí kdy stalo

Miliony lidí pravidelně zkouší své štěstí v některé z loterií. Vždy, když vsadí tiket, představují si, co všechno by si mohli dopřát, kdyby opravdu vyhráli. A ono se to čas od času někomu přeci jen poštěstí. Je přitom zajímavé, že spousta těchto příběhů, pokud už se dostanou na veřejnost, nekončí vůbec dobře.

Peníze nejsou všechno

Podobně to dopadlo s Jane Parkovou. Ta vyhrála v roce 2013, když jí bylo pouhých 17 let. Přišla si v přepočtu na téměř 30 milionů korun. To už je velmi slušná částka, obzvlášť v takto mladém věku. S trochou šikovnosti by vás mohla zajistit na celý život.

Po letech však v jednom americkém pořadu přiznala, že podobné vítězství by nikomu nepřála, protože pak by musel zažívat to, co prožívala ona. A to nebylo vůbec příjemné. Upnula se na ní totiž značná pozornost médií, které zajímalo, jak mladá dívka s jednoduše nabytými penězi zachází. Každý její krok byl potom veřejně komentován a lidé si z ní nemálo utahovali, když se rozhodla investovat velké částky do plastických operací.

Nalepili se na ní nejrůznější vykukové a podivíni. Byla dokonce pronásledována a rozhodně se jí nežilo vůbec jednoduše. Na druhou stranu přiznává, že si peněz dokázala užít. Jak už bylo řečeno, namísto třeba nákupu nemovitostí investovala spíše do sebe, nikoliv však ve smyslu vzdělání, ale spíše fyzické krásy.

Foto: Shutterstock

Neumí s tím nakládat

Lidé z jejího okolí dokonce přiznávají, že se na zkrášlujících zákrocích stala závislou. Dopřála si liposukce, zvětšení rtů, nové zuby a pochopitelně i plastiku poprsí.

Bohužel není vůbec výjimkou, že lidé, kteří nejsou zvyklí na velké peníze, začnou ve chvíli, kdy se k nim dostanou, dělat zvláštní věci. Neumí se s takovými sumami vypořádat, často o ně přijdou a ve výsledku končí mnohem hůře, než jak na tom byli před výhrou. Je proto nasnadě otázka, zda by se lidé měli vůbec pokoušet získávat peníze tímto způsobem, když jim to může třeba i zničit život.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
14 dní

Byly to její peníze a jak je utratila může být každému jedno – i kdyby to bylo za blbiny.
Potíž je v tom, že lidé se zajímají o druhého víc než o sebe – o médiích to platí dvojnásob – jenže ti mají aspoň malou omluvu – tenhle sajrajt je totiž živí – ovšem pro ostatní lidi to neplatí.