Vylezlo ven, co moderátoři v České televizi celé roky vyváděli. To snad není pravda, promluvil nový ředitel

Vše se dařilo držet pod pokličkou skutečně dlouho, ovšem nakonec to přeci jenom prasklo. Česká televize se dlouhé roky pod vedením ředitele Petra Dvořáka tvářila jako největší arbitr pravdy. Co se v jejím vysílání řeklo, to jednoduše platilo. Pokud se někdo pokoušel oponovat, byl rychle utlumen či umlčen.

Chodilo to tam nehezky

Dvanáctileté úřadování dosavadního ředitele ale nebylo pro Českou televizi kdovíjak prospěšné. Jistě, navenek si získala diváky pořady, jako je oblíbené Stardance nebo nejrůznější kriminálky, avšak pod povrchem už to nějakou tu dobu bublalo.

Všechno prasklo předloni, kdy se do té doby na oko svorní moderátoři před veřejností doslova rozhádali. Proti sobě se postavili Nora Fridrichová a Marek Wollner. A aby toho nebylo málo, proti nim samotným se potom postavili jejich týmy. Obvinili je z nepatřičného chování, pokud to řekneme eufemisticky. Někdy to hraničilo až s obtěžováním či šikanou.

Starému řediteli se ale vše nakonec ještě podařilo zamést pod koberec. Fridrichová dostala výtku a Wollner se pakoval. Ovšem nějaká katarze nebo snad omluva vůči pracovníkům televize, kteří museli snášet ego těchto dvou moderátorských “hvězd”, se zkrátka nekonaly.

Foto: Shutterstock

Pěkně se vybarvili

Jistě by se jelo dál i nadále, kdyby nakonec Dvořák neprohrál volbu o další ředitelské období a do šéfovského křesla neusedl Jan Souček. Ten se hned na počátku svého působení prohrabal závěry komisí, které byly k chování moderátorů zřízeny.

A promluvil jasně. “Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné,” uvedl podle serveru Mediaguru.

Čtěte také: Česká televize nedostane už ani korunu. Češi našli způsob, jak nic neplatit. A je hotovo

Nora Fridrichová se nakonec o fous udržela. Mnozí se teď diví, jak rychle dokázala obrátit a přestat točit své tendenční reportáže. Drží se mnohem více zkrátka a asi ví, že jí to za to pořád stojí.

Komentář Anny Štěpánkové

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petan
Petan
4 měsíců

Fridrichová měla zmizet jako první.

Jan
Jan
4 měsíců

Kdyby se měl změnit program ČT tak by se musel změnit i generální ředitel protože jede pořád ve stejných kolejích jako předešlý

Jana
Jana
4 měsíců

Co konkrétně dělali?? Pokud se nevyjádří nový pan ředitel konkrétně, tak aby to mohl i dokázat, tak mohu a nemusím věřit. Vždy a všude když se vymění vedení padají hlavy. Programová skladba na ČT se nemění. ČT žije z repríz a denního nekonečného opakování stejných zpráv. Letošní Vánoce mi úplně zprotivili pohádky . Mám z nich otravu.