Vynikající domácí šťáva, která vám skvěle vyčistí játra. Stačí, když jí budete pít 3 dny

Podzim je období, kdy spousta z nás ztrácí energii nebo trpí různými nachlazeními a virózami. Proto je právě na podzim vhodné ještě více přemýšlet o tom, co jíme a pijeme. A určitě nám neuškodí sem tam si připravit nějakou vitaminovou bombu nebo třeba detoxikační nápoj.

Pročistěte si játra

Játra slouží v těle jako jakási čistička, a tak je jasné, že je potřeba jim čas od času ulevit a pročistit je od usazenin. Dá se to udělat i za pomoci naprosto přírodních surovin, které nejenže nám pomohou detoxikovat játra a organismus celkově, ale zároveň tělu dodají i spoustu potřebných živin.

Dnes si jeden takový nápoj, který má zmiňované účinky, představíme.

Řepa, zázvor, mrkev, citron, petržel

Budete potřebovat ingredience zmíněné v nadpisu. Oloupanou řepu rozkrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Potom k ní přidejte tři oloupané mrkve a pár kostiček taktéž oloupaného zázvoru. Na závěr zalijte šťávou z jednoho citronu a přidejte hrst čerstvé petrželky. Nakonec přilijte 3 deci vody, aby se z husté směsi stala šťáva. Pokud byste potřebovali trochu přisladit, sáhněte po lžíci medu.

Každé ráno a večer si dejte jednu sklenici této šťávy. Ranní sklenici vypijte ještě před snídaní, tu večerní naopak těsně předtím, než půjdete spát. Už po třech dnech budete cítit návrat energie a váš organismus bude lépe fungovat.

Foto: Shutterstock

Prospěšnost tohoto nápoje

V podzimním a zimním období nám tento nápoj dodá spoustu potřebných vitamínů a živin a posílí naši imunitu. Vždyť při mírném nachlazení přece rychle saháme po zázvoru a citronu! Kombinace tolika prospěšných látek nám navíc poslouží jako životabudič – do těla, které je s nástupem podzimu trochu ospalejší, vlije spoustu nové energie.

Zároveň však tento nápoj působí detoxikačně a pomůže nám pročistit játra i cévy. A ještě ke všemu je skvělý na hubnutí a často se také při dietních kúrách využívá.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments