Vynikající skořicový čaj zajistí hubnutí v choulostivých partiích. Celebrity ho milují

Svou podmanivou vůní je skořice jedním z nejznámějších koření na světě. Připomíná nám Vánoce i podzimní sladký jablečný závin. Má ale i mnohá další využití. Můžete ho najít v tradiční medicíně, své místo si dlouhodobě drží v ájurvédě.

Dějiny plné vůně

Toto voňavé koření je známé již ze starých čínských textů, sanskritu i starého Egypta. Bylo používáno především z důvodu pozitivních účinků na náš organizmus. Nejznámější a nejoblíbenější je skořicová kůra. V té době se ale nedocházelo k její oblibě kvůli vůni, ale byla podtrhována její schopnost léčit naše tělo i duši. Často byla nazývaná inzulinem chudých a byly jí připisovány skoro zázračné schopnosti.

Udrží vaši linii

Skořice je jedním ze skvělých prostředků, které pomáhají udržet váhu. Dokáže tělo nastartovat, aby začalo docházet ke ztrátě přebytečného tuku. To vše díky své schopnosti prohřívat tělo. Především v oblasti břicha, hýždí a stehen to oceníte. Zároveň ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

Hubněte přirozeně

Hledáte-li univerzálního pomocníka na hubnutí, vyzkoušejte nápoj, který “nakopne” váš organismus a skvěle chutná. Jeho vedlejším benefitem je i schopnost zklidnit trávicí systém. Jednu lžičku mleté skořice nasypte do rendlíku, přelijte vodou a vařte několik minut. Tento odvar již není třeba doslazovat,  protože má skořice přirozeně sladkou chuť. Upřednostňujete-li skořici celou, zdvojnásobte dobu varu.

Foto: Shutterstock

Nastartujte mozek

Kromě trávení a schopnosti zahřát tělo můžete pomocí skořice stimulovat i své kognitivní funkce. Dojde tak k podpoře mozkové činnosti a zrychlí se průtok krve ve vašem mozku. Oceníte to především ve chvíli, kdy se potřebujete soustředit na učení. Skořice dokáže vytvářet nové neurony a mírnit mozkové napětí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ile aux épices

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments