Vyrobím svíčku za 5 korun a prodávám za 500. Zvládne to každý, klidně padesát za den. Na ničem jiném nevyděláte tolik

Která žena nemá ráda svíčky? Nádherně vypadají, příjemně voní, a navíc vytvoří romantickou atmosféru i v obyváku plném poházených hraček a rozšlapaných drobků. Pokud se i vy řadíte mezi svíčkomaniačky, máme pro vás skvělou zprávu. Už nemusíte utrácet stovky korun za vaši závislost. Příjemnou a originální svíčku si zvládnete vyrobit sama doma, a za pár korun!

Co budete potřebovat?

  • sklenice na svíčku
  • voda
  • olej
  • igelit
  • nůžky
  • knot

Pak si můžete připravit ještě věci na dozdobení – potravinářské barvivo, kamínky, mušličky, dekorace, umělé květiny, prostě cokoliv, co se vám líbí a nepřijde ve vodě k újmě. Fantazii se meze nekladou.

Pracovní postup

Nachystejte si malou skleničku nebo prostě skleněnou dózičku a naplňte ji do tří čtvrtin vodou. Pokud chcete mít finální svíčku barevnou, přidejte také trochu potravinářského barviva. Dovnitř můžete naaranžovat také další dekorace (kamínky, mušle, krystaly, …). Nyní nalijte na vodu vrstvu oleje, přibližně 1-2 cm vysokou.

Vezměte si igelit, například obal od sešitu nebo pevnější plastový sáček a vystřihněte do něj kolečko o průměru sklenice na svíčku. Zhruba doprostřed udělejte nůžkami dírku. Touto dírkou protáhněte knot a zkraťte ho na vyhovující délku. Folii společně s prostrčeným knotem opatrně položte na vrstvu oleje. Chvíli počkejte, až knot olej nasaje, no a teď už vám nezbývá nic jiného než váš domácí výrobek zapálit.

Foto: Shutterstock

Variace

Tento typ svíček vás nikdy neomrzí, protože pokaždé přijdete na novou dekoraci, kterou můžete dovnitř naaranžovat. V zimě třeba šišku zasypanou kokosem, v létě zase písek a mušle. Také děti se mohou na výrobě svíček podílet. Ty zase mohou přispět svými malými plastovými kinder postavičkami.

Ideální relax

Výrobou svíček se můžete zrelaxovat. Stačí si pustit oblíbenou hudbu či zajímavý podcast a prostě vypnout. Nebo tento čas využijete pro sblížení rodiny. Posadíte děti kolem stolu a vyrábíte všichni. Budete se divit, s jakými nápady vaše ratolesti přijdou.

Foto: Shutterstock, zdroj: youtube.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda
Jarda
1 rok

Podle jejich článku jsou v jejich redakci na hlavu všichni a to už delší dobu.

MARTIN
MARTIN
1 rok

Za 5 Kč..!!!! Sklenice,igelit,knot,olej…to vše do 5kč!!!

Aster
Aster
1 rok

Tohle prodávat za 500? To jako fakt někdo koupí? Hrůza.