Do lednice se vám najednou vejde dvakrát tolik jídla. Tento trik je hitem internetu

Zkuste si zkraje nového roku vzít jedno předsevzetí! Vytvořte si systém, jak budete skladovat jídlo v ledničce. Dá se tím nejen ušetřit spoustu místa, ale také velké množství peněz.

Nepořádek v ledničce

Možná si říkáte, na co potřebujete systém, jak srovnávat jídlo do ledničky. Zkuste se však zamyslet nad tím, kolikrát jste v lednici něco zastrčili až dozadu a daná věc tam prošla nebo se zkazila?

Nebo si vzpomeňte, jak vždycky hledáte některé potraviny, které používáte méně často? Možná už se vám stalo, že jste nenašli, co jste zrovna potřebovali, a o pár dnů později na to náhodou narazili.

Lednička, ve které je všechno srovnáno podle systému, se navíc mnohem lépe uklízí a myje!

Zjistěte jak správně ukládat potraviny do ledničky

Ledničky jsou uzpůsobené k tomu, aby se do nich ukládaly různé druhy potravin. Podle návodu si zjistěte, kde je v ledničce jaká teplotní zóna a podle toho rozvrhněte, co do které poličky dáte. Moderní ledničky navíc už mívají speciální chlazenou zásuvku na maso, tak ji nezapomeňte využívat!

Foto: Shutterstock

Používejte krabičky a popisujte

Nejjednodušší způsob, jak si roztřídit jídlo v ledničce je používání krabiček. Dejte si jednu na sýry, další na jogurty a další třeba na zeleninu. Když budete něco z toho potřebovat, jednoduše sáhnete po určené krabici a vyberete si. Krabičky si můžete popsat, abyste do nich nemuseli pořád nakukovat.

Umisťujte věci v ledničce pořád na to samé místo, abyste nemuseli nic hledat.

Když přinesete nákup, dejte nově nakoupené věci dozadu a ty starší posuňte dopředu, abyste měli jistotu, že se vám nic nezkazí a nebudete to muset zbytečně vyhazovat.

Místo pro potraviny určené k rychlé konzumaci

Vytvořte si v ledničce poličku, kam budete dávat potraviny, jež jsou určené k rychlé konzumaci. Může jít třeba o zbytky od oběda, o připravenou svačinu nebo o jídlo, které brzy projde. Opět si tak zajistíte, že se jídlo nebude muset vyhazovat a vy tak nebudete zbytečně plýtvat potravinami ani penězi.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
martin
martin
1 rok

Tak se ptám… proč mít v ledničce tolik věcí?

Aster
Aster
1 rok

Na to stačí košíky, které do sebe zapadnou – není třeba vyhazovat peníze za drahé krabičky…

Martin Horáček
Martin Horáček
1 rok
Reply to  Aster

Autor článků má asi jen základní vzdělání, nebo má jiný problém.