Vyrobte si domácí aviváž, která má vysokou účinnost. Naprosto šetrná ke kůži a 5 litrů máte za pár korun

Aviváže si kupujeme v obchodě za nekřesťanské peníze. I když je koupíme ve slevě, musíme je tahat domů v tašce a pěkně se nám pronesou. Přitom si je můžeme vyrobit doma. V pohodlí a za pár šlupek. Toxické látky, které někdy aviváže obsahují, v nich navíc nenajdeme. Jak na to?

Alergen, o kterém možná nevíte

U citlivých osob spouští aviváže alergické reakce. Jedná se o dermatitidu různých stupňů a projevů. Na první pohled si přitom výskyt vyrážky s aviváží možná ani nespojíme. Jedná se přeci o prostředky, které tak příjemně voní a jsou jemné.

Složení aviváže ale není nijak lákavé. Mnohdy se v nich vyskytují dráždivé látky a chemické sloučeniny, které u citlivých osob mohou vyvolat alergie. Přitom si aviváž můžeme vyrobit i doma, a to bez zbytečné chemie.

Stále častěji se zamýšlíme nad složením věcí

V poslední době se lidé snaží zamýšlet se nad tím, jaké věci jim farmaceutické i kosmetické firmy prodávají. Deodoranty plné karcinogenního hliníku si proto už mnozí z nás nekupují, stejně jako šampony plné karcinogenních parabenů. Jde to i bez nich, jak jsme již mnozí zjistili.

Aviváž na prádlo přichází na přetřas nyní. Podomácku vyrobená je účinná a její vůně je příjemná.

Foto: Shutterstock

Ingredience pro domácí aviváž

Abyste si vyrobili prostředek, který vám provoní prádlo, budete potřebovat několik základních ingrediencí. Jsou to například tyto:

  • 5 – 6 lžic jedlé sody,
  • jablečný ocet,
  • 250 mililitrů vroucí vody,
  • 1 litr kamence,
  • 20 – 30 kapek oblíbeného esenciálního oleje,
  • 1 plastovou lahev o objemu nejméně 5 litrů.

Nejprve smíchejte jedlou sodu, kamenec, vodu a ocet. Směs trochu vypění, ale po chvíli se ustálí. Následně přidejte oblíbenou vůni v podobě esenciálního oleje. Vložte do velké lahve a protřepejte.

Přichystanou domácí aviváž musíte před každým praním opět protřepat. Tento domácí produkt můžete používat i pro ošetření dětského prádla.

Foto: Shutterstock, zdroj: Hpsmechanical

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments