Vyrobte si domácí bombičky do záchodu. Výhodou je krásná vůně a cena, kus vyjde na 2 koruny

Nepochybně záchod pravidelně myjete, ale přesto vám nevoní tak, jak byste chtěli. Na to, aby záchod překrásně voněl, nemusíte běžet do drogerie. Můžete si vytvořit vlastní voňavou bombičku do toalety, díky které bude vždy luxusně vonět. Je to ekologičtější a rozhodně levnější způsob.

Jak provonět WC s tím, co máme doma?

Speciální šumivé bombičky vyjdou mnohem levněji. Co na ně budete potřebovat?

  • 2 hrnky jedlé sody
  • 1 hrnek kyseliny citrónové
  • 2 x 10 kapek esenciálního oleje
  • Silikonové formičky
  • Rozprašovač s vodou

Nejprve si připravte větší misku. Do té nasypte jedlou sodu a kyselinu citrónovou. Důkladně promíchejte, aby se jedlá soda s kyselinou citronovou spojily. Pak postupně nakapejte 10 a 10 kapek esenciálního oleje (vyberte si dva druhy, které vám voní). Pokud vám směs přijde suchá, nakonec ji můžete zastříknout vodou z rozprašovače. Vždy jen do té míry, aby z ní šly bombičky tvarovat.

Nakonec vytvarujte kuličky a natlačte je do silikonových formiček. Použít se dají hned, jakmile vyschnou, což trvá asi 6 hodin. Kuličku hodíte do záchodové mísy, kyselina citrónová bude reagovat s jedlou sodou, a toaleta se nejen vyčistí od bakterií, ale navíc bude krásně vonět. Účinnost této bomby můžete zvýšit tím, že do ní přimícháte 2 dcl octa.

Foto: Shutterstock

Tablety můžete ještě vylepšit

Je ještě jeden podobný recept, ale vylepšený o několik ingrediencí. Stačí k sypkým surovinám přidat ještě hrnek kukuřičného škrobu a potravinářské barvivo. Kuličky vám pak půjdou lépe tvarovat. V tomto případě bude trvat o něco déle, než ztvrdnou, měli byste je tedy nechat schnout nejméně dva dny. Tablety nechte schnout v uzavíratelné nádobě, která nepropustí žádnou vlhkost. Po použití tablety záchod dočistěte štětkou. Bude voňavý, čistý a dezinfikovaný, a ostudu si před návštěvou v žádném případě neuděláte.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments