Vyrobte si domácí osvěžovač záchodu. Vaše toaleta bude vonět jako v hotelu

Aby byla toaleta příjemným místem, musí jí být věnována náležitá péče. Záchodovou mísu je třeba udržovat čistou a voňavou, stejně jako štětku na záchod. Pro dosažení krásné vůně můžeme použít rozprašovače různých druhů a hlavně vůní. Les, horský vánek, vanilka, levandule, orchidej apod. Každý si přijde na své. Pokud ale těmto přípravkům příliš nefandíte, ať už kvůli složení nebo ceně, klidně můžete vyzkoušet následující tipy, jak se o vůni na záchodě postarat sami.

Esenciální oleje

Mnoho domácností si v dnešní době oblíbilo difuzér. Většinou se umisťuje do kuchyně nebo obývacího prostoru, ale klidně ho můžete položit i na polici do koupelny nebo na toaletu. Pak už jen nakapete několik kapek oblíbeného oleje, pachy skvěle pohlcuje levandule nebo citrusová tráva. Pokud difuzér nechcete, stačí olejem potřít pár vatových tamponků a schovat je do role od toaletního papíru.

Jedlá soda

Miska jedlé sody v koupelně dělá divy. Během pár minut absorbuje pachy. Z jedlé sody se dá vyrobit také osvěžovač vzduchu. Smíchejte 2 šálky vody, lžíci bílého octa, lžičku jedlé sody a 10 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Nalijte do rozprašovače.

Mýdlo a aviváž

Budete potřebovat 100 ml aviváže, 200 ml vody, 1 lžíci jedlé sody, 1 tuhé mýdlo a zbytek tuhého WC osvěžovače. Mýdlo nastrouhejte do kastrolku a přidejte aviváž, vodu a nastrouhaný zbytek WC osvěžovače. Zahřejte, nechte rozpustit. Na konci přimíchejte ještě lžíci jedlé sody. Hmotu vlijte do plastové krabičky, přiklopte a nechte ztuhnout. Vyklopte a ostrým nožem nakrájejte na malé kostičky. Ty vkládejte podle potřeby přímo do nádržky toalety.

Foto: Shutterstock

Citron

Také citron disponuje skvělými vlastnostmi. Pohlcuje pachy a udrží vzduch na toaletě svěží. Citron nakrájejte na plátky, položte na talířek, můžete přidat třeba i skořici jako dekoraci, a umístěte poblíž záchodu. Vyměňujte každý týden.

Alkohol

Překvapivě i alkohol může v boji se zápachem pomoci. Když smícháte jeden díl vodky se třemi díly vody a přidáte ještě 10 kapek oblíbeného esenciálního oleje, máte osvěžovač i dezinfekci v jednom.

Foto: Shutterstock, zdroj: Herworld

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments