Využijte kečup netradičně. Odstraní připáleniny a funguje i jako nejlevnější pleťová maska

Kečup máme v lednici nebo ve spíži po celý rok. Sáhnout po něm můžete i v případě, že potřebujete očistit odolnou skvrnu, vyleštit stříbro nebo když nemáte doma balení oblíbené pleťové masky.

Všudypřítomný kečup

Kamarádka s oblibou říká, že nakupuje jen v případě, že je v lednici pouze kečup a hořčice. Dodává, že i tak má zkušenost, že nákup může ještě 3 dny počkat. Z uvedeného vyplývá, že kečup je skutečnou stálicí v našich lednicích a máme ho tam i v případě, že nic jiného v lednici není. Proto vás jistě potěší, že kečup má využití nejen při vaření a dochucování pokrmů.

Čistí díky kyselině octové

V každém kečupu je použitý ocet. Kyselina octová je výborným odstraňovačem skvrn, můžete ji vyzkoušet na nejrůznější druhy nečistot. Je dobrým čistidlem na stříbrné šperky nebo na hrnce. Výborně leští kliky nebo svícny. Pozor jen na bílé povrchy, kečup má tendenci barvit.

Odstraní připáleniny

Spálené místo na hrnci je někdy tak náročné vyčistit, že přemýšlíme o tom, jestli se nám nevyplatí koupit spíše nový hrnec. To určitě nebude nutné. Kápněte na spálené místo trochu kečupu a nechejte působit několik hodin. Pak stačí jemně setřít, připálené místo se lehounce sloupne a povrch zůstane bez porušení.

Foto: Pixabay

Čištění zahradního nábytku

Zahradní nábytek má často tendenci rezavět. Malé skvrny od rzi můžete odstranit kečupem. Naneste na skvrnu silnou vrstvu a po pár hodinách opláchněte a setřete.

Pleťová maska bohatá na lykopen

Rajčata obsahují velké množství lykopenu. Jsou silným antioxidantem. Pomáhají uvnitř našeho těla, ale pomohou i pleti zvnějšku. Kečup můžete použít jako pleťovou masku. Naneste jej na obličej a dekolt a nechejte působit půl hodiny. S konzistencí kečupu se ale pracuje hůře, pleťovou masku provádějte ve vaně.

Foto: Freepik, zdroj: dailymail.co.uk

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments