Vyžeňte myši z domu nadobro. Když použijete speciální fígl, budou si pamatovat, že k vám už nesmí

Pokud máte barák, možná jste se už s tímto problémem setkali. O myši v domě nikdo nestojí. Přenášejí nemoci, ničí nábytek a kabely, a živí se našimi zbytky. A když už doma myš potkáte, máte domácnost pravděpodobně zamořenou. Jak se jich co nejlépe zbavit, kromě toho, že provedete generální úklid domácnosti?

Pozor na přístupové cestičky

Když nebudou mít kudy přijít, doma je nenajdete. Zvlášť před zimou si dejte pozor, myši stačí malinký otvor, aby se dostala do domu. Sebemenší skulinka je špatně. Utěsněte jim přístupové cestičky, prolezte celý barák, a zkontrolujte, zda někde nejsou otvory, kterými by se mohly dostat do domu.

Nasaďte bylinky

Zamezte myším v přístupu s pomocí bylinek. Vytvořte si domácí repelent z máty a vody, a rozprašovačem nastříkejte na místa, kde máte podezření, že se myši vyskytují. Mezi další bylinky, které jim vadí, patří heřmánek, levandule a vratič. Také nemají rády česnek.

Vyrobte si vlastní jed na myši

Mezi razantní způsoby patří myši otrávit jedem. Nemusíte ho ani kupovat, pokud máte doma potřebné suroviny. Připravte si 2 lžíce mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, 1 lžíci cukru, 4 lžíce solených arašídů a 2 lžíce zubní pasty. Smíchejte, vytvořte těstíčko, a vytvarujte z něj malé kuličky. Když je myš sní, zemře.

Foto: Shutterstock

Pořiďte si kočku

Ne každá kočka loví myši, ale o většině to naštěstí platí. Běžná domácí kočka, které fungují instinkty tak, jak mají, myš přirozeně loví. Tam, kde žije koček víc, se běžně nevyskytují. Stačí, když myši cítí její pach, a půjdou o dům dál.

Když nic nezabírá

Myši jsou v domě stále a nic na ně nezabírá? Pak budete muset sáhnout po klasických pastičkách. Umístěte je tam, kde se myši prokazatelně vyskytují. Vložte do nich chutnou návnadu jako pečenou chlebovou kůrku, sýr nebo ořechy. Myši si k takové dobrotě cestičku rády najdou, a váš problém bude vyřešen.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments