Vzal jsem pár věcí a za pár minut jsem tchyni vyčistil zapatlanou digestoř. Jen nevěřícně zírala

Digestoř plní v kuchyni důležitou funkci. Je nepostradatelnou součástí kuchyně, a především je vidět. Její čistota je důležitá jak z estetického hlediska, tak i z důvodu, že zanešená digestoř nefunguje tak, jak by měla.

Jak často čistit digestoř

Konkrétní četnost čištění závisí na tom, jak často digestoř používáte. Čím více jste v daném období v kuchyni, tím častěji by se měla čistit. Jsou nárazová období, kdy dostává zabrat – svátky, přípravy na rodinné setkání.

Jak na správné čištění?

Nejprve si připravte vše potřebné. Ochranné rukavice, hadřík z mikrovlákna, houbičku a kartáček, prostředek na odmaštění, ocet a jedlou sodu.

Nasaďte si rukavice, a připravte si mýdlovou vodu. Ideální je saponát na nádobí. Naneste ji na houbičku a důkladně mastnotu vydrhněte. V případě odolnější špíny naneste na houbičku ocet. Postup několikrát zopakujte, špína někdy bývá velice odolná.

Nezapomeňte na vnitřní filtr

Zvenku vypadá digestoř skvěle, ale uvnitř je stále zanesená. Odmontujte vnitřní filtr a dejte ho do dřezu napuštěného vodou s jarem a několika lžícemi jedlé sody. V roztoku se špína pomalu uvolní, a pomocí kartáčku ji dostanete snadno dolů.

Foto: Shutterstock

Nakonec použijte ocet

Jakmile máte hotovo, připravte si ocet a hadřík z mikrovlákna. Naneste ocet na hadřík a celý filtr otřete. Než filtr nasadíte zpět, zkontrolujte, zda není potřeba vyměnit tukové nebo uhlíkové filtry.

Jak na digestoř z nerezu

Nerezová digestoř má velmi dlouhou životnost. Filtry můžete bez problémů dát umýt v myčce nádobí. Při běžném čištění stačí odmočit 30 minut v mýdlové vodě a dočistit. Silné znečištění zvládne i v tomto případě kombinace vroucí vody a jedlé sody. Nechte působit 15 minut a opláchněte. Postup je možné dle potřeby opakovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments