Češky objevily, že kalhotky mají uvnitř kapsu. Některé už zjistily její skrytou funkci

Určitě jste si milé čtenářky všimly, že vaše spodní kalhotky mají v rozkroku malou kapsičku. Přemýšlely jste někdy, proč tam je?

Je jasné, že neslouží jako náhrada kapes na svrchních částech oblečení. Na to je příliš malá a nehledě k tomu, že by se na předmětech v ní schovaných špatně sedělo, nepříliš komfortní by byla i logistika uschovaných věcí.

K čemu kapsička slouží?

Téhle kapsičce se říká klínek a napomáhá jednak ke zpevnění spodního prádla v oblasti rozkroku, čímž prodlužuje jeho životnost a jednak k ochraně ženských partií.

Dámské spodní prádlo je totiž často vyrobeno ze syntetických materiálů, jako je krajka nebo polyester. Ty sice vypadají sexy a díky pružnosti i lépe sedí, ale jsou špatně prodyšné a lépe se v nich daří bakteriím a potu.

Klínky jsou vyrobeny z bavlny a pomáhají udržet intimní partie suché a větrané. Zajišťují hygieničtější prostředí a snižují riziko nepříjemných stavů, jako jsou kvasinkové infekce nebo infekce močových cest.

Bavlna v rozkroku plní i další funkci. Syntetické materiály nebývají pohodlné a škrábavá krajka může citlivou pokožku podráždit. Bavlněné klínky umožňují cítit se komfortně i v prádle ze sice efektních, ale hrubších materiálů.  

Cvičte raději v bavlně

Prodyšnost je ještě důležitější, jste-li během dne aktivní. Pokud očekáváte, že se budete potit, vynechte syntetické materiály. Takže chystáte-li se běhat, běhejte v bavlně, pokud nechcete riskovat zánět nebo infekci.

To platí zejména v případě, že jste náchylné k bakteriálním problémům. Bavlněné kalhotky nejsou tak sexy jako krajkové, ale určitě jsou mnohem pohodlnější než kvasinková infekce.

Foto: Shutterstock

Funkční je zašitý i volný

Bez klínku by se kalhotky mohly stát nepohodlnými během několika minut nebo hodin, zatímco pokud je správně všitý, ani ho neucítíte. Ze všech těchto důvodů je lepší, pořizovat si spodní prádlo s klínkem. Většinou je přišitý na obou koncích a vytváří tak druhou vrstvu látky. V některých případech je však přední šev ponechán otevřený a někdy jsou volné oba, takže můžete prostrčit prst celým tunýlkem.

Říká se, že ponechání jednoho konce otevřeného zlepšuje proudění vzduchu v oblasti rozkroku, ale ve skutečnosti nezáleží, je-li zašitý na jednom nebo obou koncích. Otevřený klínek totiž nemá žádné výhody pro vás, ale má je pro výrobce spodního prádla, který ušetří na nákladech. Kvalitnější značky zašívají obě strany klínku, aby posílily životnost spodního prádla.

Drtivá většina dámských kalhotek klínek má, občas ale narazíte na takové, kterým chybí. Většinou proto, že už jsou ušité z bavlny, která umožňuje tělu dýchat i bez něj.

Ale protože klínek dělá kalhotky pohodlnějšími a navíc vám díky němu déle vydrží, až si budete pořizovat nové kousky, sáhněte raději po těch polstrovaných. Třeba hned po Vánocích narazíte na nějaké pěkné ve výprodejích.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
stanislava
stanislava
1 rok

…je možný, že za tohle je někdo placen, nebo si někteří redaktoři, editoři, vydavatelé opravdu myslí, že u nás žijí neandrtálci…

Vit
Vit
1 rok

Zjistily i Češky, že po tou ” kapsičkou ” mají i pipku ?? Paní redaktorko Vy asi nosíte trenýrky?? To je titulek na článek!!🤣🤪

Lenka
Lenka
1 rok

Takže není to žádná kapsa, ale zpevnění prádla v rozkroku. Nevím kdo píše tady ty zoufalosti, ale měl by se nad sebou zamyslet. I ten kdo ho za to platí.