Z jednorázového mlýnku na pepř a koření udělám za chvíli znovu plnitelný. Výrobci s tím počítají, ale tají to

Jednorázové mlýnky na pepř lze opakovaně využívat pomocí jednoduchého triku, díky kterému už nikdy nebudete muset kupovat nové lahvičky. V obchodech se dnes často prodávají lahvičky s černým pepřem, které mají na vrcholu mlýnek a jsou zpravidla velmi malé.

To má však dvě nevýhody – koření rychle spotřebujete, a navíc nelze snadno otevřít víčko. Pokud však použijete trik, můžete jednorázové mlýnky snadno otevřít a naplnit novým kořením. To vám ve výsledku ušetří náklady na pravidelné nákupy nových mlýnků.

Co budete potřebovat?

Máme pro vás dobrou zprávu – existuje jednoduchý trik, kterým můžete otevřít a znovu naplnit “jednorázové” mlýnky na pepř. K otevření jednorázového mlýnku na pepř nebudete potřebovat nic víc než hrnec s vařící vodou a své vlastní ruce. Nepotřebujete speciální nástroje ani se musíte vydávat na lov po pracovních pomůckách. S trochou horké vody a vlastní silou dokážete otevřít mlýnek na pepř bez problémů.

Foto: Shutterstock

Jak otevřít mlýnek na pepř

Stačí, když mlýnek na pepř ponoříte na několik sekund do vroucí vody, což změkčí plastový kryt a uvolní ho. Poté kryt lehce stáhněte a vysypejte starý pepř, než mlýnek naplníte novým kořením. Samozřejmě nezapomeňte mlýnek otřít a nechat ho vyschnout před opětovným použitím. Tento trik zabere jen několik sekund a může vám ušetřit spoustu peněz na nákup nových mlýnků. Při manipulaci s horkou vodou si však dávejte pozor na popáleniny.

Mlýnky na sůl se dají často použít opakovaně

Pokud jde o sůl, často se prodávají opětovně plnitelné mlýnky na sůl. Šroubování v takovém případě bývá snadné. Od stejné značky pak koupíte svou oblíbenou sůl, a zkrátka jen přesypete do mlýnku. U pepře to obvyklé není. Navíc mlýnek na pepř se při výše uvedeném postupu časem otupí, a budete muset koupit nový.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments