Z kyselých a nedobrých mandarinek uděláte okamžitě sladké a chutné. Fígl je hitem internetu

Oblíbené rčení říká, že do žen a do melounu nevidíš. Bohužel to platí i na další druhy ovoce. Mandarinky, které si vyberete na pultu v obchodě vůbec nemusí být dobrotou na kterou se děti těší. Poradíme vám skvělý trik, jak mandarinky upravit, aby chutnaly sladce.

Výborné tropické ovoce

Pomeranče, mandarinky a jiné ovoce jsou nabité vitamíny a těší se naší oblibě. Mandarinky jsou populární pro sladkou chuť i proto, že jejich oloupání je snadné. Nesmí chybět v mikulášském balíčku nebo zabalené u dětských svačinek. V zimních měsících nám pomáhají čelit virovým onemocněním. Raději sáhněte po mandarince než po tabulce čokolády. Jak ale docílit toho, aby každá mandarinka byla sladká a šťavnatá?

Proslazené mandarinky

Jistě vás napadlo, že řešením kyselé mandarinky bude její důkladné posypání cukrem. Tím bychom ale byly v rozporu s tvrzením, že mandarinky jsou zdravou potravinou. Na proměnu mandarinky ve sladkou dobrotu budete potřebovat jen vodu.

Slazení mandarinek bez cukru

Změnit chuť mandarinek vám pomohou dvě nádoby s vodou. Do jedné nádoby nalijte hodně teplou vodu, voda by měla mít teplotu asi 40 °C. Druhou nádobu naplňte vodou studenou. Jako první dopřejte mandarince lázeň v teplé vodě, nechejte ji ponořenou 10 minut. Poté mandarinku vložte do nádoby s vodou studenou. Lázeň se postará o kyselinu citronovou, která je zodpovědná za kyselou příchuť.

Foto: Shutterstock

Jak vybírat mandarinky při nákupu

Pečlivým výběrem mandarinek při jejich nákupu je možné mírnit riziko výběru kyselých plodů. Vybírejte mandarinky podle tvaru plodu a slupky. Mandarinka má být kulatá a slupka tenká. Měla by z plodu mírně vystupovat. V dlani by mandarinka měla být těžká, cítit bystě měli výraznou vůni. Slupka nesmí působit seschlým dojmem, neměly by být vidět šupinky. Seschlé mandarinky na povrchu mají seschlou i dužinu plodu.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments