Začala čistka v České televizi. A už to lítá. Známý moderátor musel ihned skončit, už to dál nešlo

Česká televize v blízké době pravděpodobně dozná značných změn. Ve svém křesle už pevně sedí nový generální ředitel, který jednoznačně vyjádřil záměr, že nebylo v pořádku to, co se dělo za jeho předchůdce, který v televizi úřadoval celých dvanáct let a bohužel se to na ní velmi negativně podepsalo.

Nedalo se na to koukat

Z České televize se stal svým způsobem velký skanzen či chráněná dílna, kde si jednotliví moderátoři mohli dělat prakticky, co chtěli. Sice otevřeně deklarovali, jak moc jsou nezávislí a neutrální, avšak diváci sledovali každý den přesný opak.

Symboly tohoto úpadku České televize se pro mnohé stali Jakub Železný, Nora Fridrichová nebo Václav Moravec. Kdysi špičkoví moderátoři, kterým však sláva přerostla přes hlavu, a v některých případech se doslova utrhli ze řetězu.

Nejpatrnější to bylo zřejmě právě u Železného, který někdy už ani neudržel nervy a své hosty ve studiu nevybíravě častoval. A tak se stalo, že tento moderátor, který na obrazovkách vydržel neuvěřitelně dlouho, byl nakonec stažen z prestižních postů ve zpravodajských relacích Události a Události, komentáře.

Foto: Český rozhlas

Bude to pokračovat

Sice je to podáváno jako jeho vlastní rozhodnutí, ovšem už v době, kdy nastupoval nový ředitel, bylo prakticky jasno, že Železný se ve vysílání neudrží. Jan Souček o něm totiž vyjádřil pochybnosti a sám moderátor se o ředitele nevybíravě otřel.

Čtěte také: Češi jsou v šoku. Česká televize chce, aby platil každý, kdo má doma elektřinu. A bude to pálka

Možná jste si také povšimli toho, že jsou v atraktivních pořadech České televize opět nové tváře a ty, které se držely starých pořádků, postupně končí. Změna přitom teprve započala a nezbývá než doufat, že se ČT stane opět moderní a neutrální veřejnoprávní televizí, za kterou lidé budou rádi platit koncesionářské poplatky. Teď tomu tak totiž několik let nebylo.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
Ivan
4 měsíců

Bože vždyť to vůbec není pravda, proč ty bláboly tady pořád píše ten stejný autor..