Začněte den sklenicí teplé vody. Tato jednoduchá očista spolehlivě vyžene toxiny z těla

Zdá se vám, že pití teplé vody každé ráno je jen zbytečnou radou, která s vaším tělem nemůže nic udělat? To je velký omyl. I když se jedná o jednoduchý recept na zdraví, skrývá v sobě mnoho pozitivních účinků na celé tělo. Můžete tak posilnit nejen své fyzické zdraví, ale také psychické.

Pryč s toxiny

I přes veškerou snahu zabránit toxinům dostávat se do našeho těla se to některým povede. Často je to z ovzduší, chemických látek v kosmetických produktech, a dokonce i v jídle.

Když se podobné látky v těle nahromadí, ztrácíme energii a mohou se projevit také civilizační choroby. Teplá voda každé ráno pomáhá orgánům, jako jsou ledviny a játra, aby podobné škodliviny nepouštěly dál do těla, ale rovnou je spolu s močí vylučovaly.

Lepší trávení

Žaludek a střeva neustále zpracovávají naší potravu. Teplou vodou jim můžete jejich funkci usnadnit a navíc předejít průjmu, zácpě nebo hromadění zbytků ve střevech. Bakterie v nich budou v rovnováze a můžete tak zabránit vzniku nebezpečných infekcí.

Ti, kteří se snaží zhubnout, mohou vodu ráno využít k tomu, aby se více zasytili a neměli pocit prázdného břicha. Udržování správného pitného režimu každý den vám může pomoci shodit přebytečná kila.

Lepší psychické zdraví

Nejen fyzické tělo potřebuje vaší péči. Je potřeba se starat také o svou psychiku, jelikož stres je příčinou mnoha nebezpečných chorob. Voda pomáhá zlepšit funkci centrálního nervového systému, což u lidí vyvolává větší klid a odolnost vůči stresu.

Díky tomu si můžete užívat lepší náladu, pocit lehkosti a radosti. Ochráníte tím také funkci svého mozku a zabezpečíte jeho dlouhodobou správnou funkci.

Pít byste měli vždy jen tolik, kolik vyžaduje vaše tělo. Neexistuje přesný počet litrů, jelikož všichni žijeme v jiném podnebí, rozdílně se věnujeme sportu a máme i další rozdílné podmínky. Množství potřebné vody je tak u každého individuální.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Dáda
Dáda
4 dní

Teplou vodu z kohoutku, nebo vařenou atrošku vychladlou. Děkuji za odpověď