Žádná pomoc. Netopte a vezměte si další svetr, doporučila představitelka státu Čechům. To už je výsměch, zaznělo

Česká republika se připravuje na to, že na podzim a v zimě zřejmě nebude dostatek plynu, a tak bude nutné omezit nejen provozy firem, ale také topení v domácnostech. Aniž by to někdo řekl naplno, jednotliví představitelé státu to stále častěji naznačují. Nejistota však v tomto bodě není zrovna to pravé ořechové.

Šetřete energiemi a oblečte se

Když potom vystoupí jedna z nejvýznamnějších představitelek státu, předsedkyně Poslanecké sněmovny, v televizi a oznámí, že si prostě lidé budou muset vzít další svetr a že to vlastně není nic tak hrozného, ukazuje to nejen aroganci, ale také určitý pocit bezmoci.

Markéta Pekarová v diskuzi televize Prima otevřeně prohlásila, že by lidé neměli zbytečně vytápět, zbytečně klimatizovat a raději si vzít další svetr. Prý takto jako jednotlivci mají pomoci širšímu celku. A dodala příhodu, kdy jako studentka byla ve Velké Británii, kde se údajně už tehdy topilo méně než u nás.

Foto: Shutterstock

Pomoc nečekejte

Lidé by přitom na tomto místě čekali určitá slova o tom, jakou pomoc s horentními platbami za elektřinu nebo plyn mohou čekat. Ničeho takového se ale nedočkali. Byli však poučeni člověkem, jehož výplata z jejich daní činí dvě stě tisíc korun měsíčně, jak se mají zařídit.

Ekonom Lukáš Kovanda poukázal na skutečnost, že stát vůbec nic nedělá. Vůbec lidem nepomáhá a naopak s nimi jedná, jako bychom byli v mateřské školce. Občané už to však začínají brát jako výsměch. Lidé totiž očekávají systémové řešení a namísto toho slyší pouze to, že si mají obléci více svetrů.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

Pani Pekarova co slovo to perla😡

Ivan
Ivan
1 rok

Člověk opravdu neví jestli má nad těmito výroky vládních činitelů žasnout, smát se a nebo plakat!!!!!!

Jan
Jan
1 rok
Reply to  Ivan

Nebo si vzít kalkulačku, spočítat si kolik je 8% ušetřených za 1°C a pak případně zkusit ten svetr.

19°C v bytě je normální. Jen lidé s nízkým příjmem pořád topí na 24 a víc, protože ONI MAJÍ PRÁVO!