Žádný sex před zápasem? Jaké mají fotbalisté na Mistrovství světa instrukce ohledně intimního života?

Žádný sex před zápasem. Tak dlouhou dobu zněly instrukce, které směřovaly od trenérů k hráčům. Všichni se domnívali, že zdrženlivost pomůže soustředění se na to důležité, tedy fotbal. Vědecké podklady však pro toto přísné pravidlo neexistují.

Podle expertů se mohou fotbalisté sexuálně vyžívat i v náročném období probíhajícího Mistrovství světa. “Tělesná aktivita během sexu v noci před zápasem nepředstavuje vůbec žádný problém, pokud to tedy nejsou nějaké velké orgie,” říká Ingo Froböse ze sportovní školy v německém Kolíně nad Rýnem. Přesto se i současní hráči musí držet určitých pravidel.

Sex ano, ale nikoliv místo spánku

“Spánek je nejdůležitější regenerační fází a neměl by sexu padnout za oběť,” dodává lékař. “Využít však sex jako způsob pro lepší usnutí, to je naprosto v pořádku.” Před mistrovským zápasem by to každopádně nemělo být žádné vytrvalostní cvičení. Důvodem je to, že sex vyčerpává organismus.

Moderní psychologie, kterou dnes většina nejlepších reprezentací využívá ve svůj prospěch, dokonce o intimních vztazích před sportovními výkony hovoří ve velmi pozitivním světle. Intimita totiž pomáhá odbourávat stres a nervozitu. Proto progresivní trenéři hráči už ani na velkých šampionátech neizolují a naopak jim dopřávají mezilidské vztahy se vším všudy.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments