Zadržujete nadbytečnou vodu v těle? Tipy, jak se jí zbavit

Trápí vás nevzhledně nateklé prsty, nemůžete zhubnout a stále se cítíte nateklí? Nejspíše se potýkáte s nadměrným zadržováním vody v těle. Takový problém může způsobovat nejen estetickou vadu na těle, ale také zvýšené zatěžování ledvin, což může vést až k jejich selhání. Proto je vhodné se s tímto problémem obrátit na lékaře. Dále je také nutné dodržovat několik zásad, které vám pomůžou se nadbytku vody zbavit.

Proč se nadbytek vody v těle stále drží?

Zvážit musíte celý svůj životní styl. Často je hlavním viníkem špatná životospráva, nedostatek pohybu a v některých případech také dlouhodobé užívání léků. Pokud na své zdravotní neduhy stále používáte léky a nesnažíte se hledat příčinu vzniku onemocnění, bude váš denní příjem léčiv stále nabývat. Tento proces povede k ještě většímu zavodnění.

Kroky, které vedou k úbytku přebytečné vody

Kromě toho, že je nutné navštívit lékaře, začít sportovat a jíst zdravě, můžete svému tělu pomoci i jinak. Doplňujte prospěšné látky a s vaší váhou se začnou dít zázraky.

Úprava jídelníčku

V jídelníčku se snažte omezit hlavně produkty z obilí a dále obyčejný bílý cukr. Pokud je hladina cukru ve vašem těle stále ve vysoké míře, voda se v těle začne nebezpečně hromadit. Kromě úpravy stravy si můžete pomoci také pravidelným pohybem. Nemusíte se vrhat do náročných sportů, bohatě postačí delší procházky.

Bylinkové čaje

Stejně účinné mohou být také různé bylinkové čaje. Kopřivový, fenyklový nebo brusinkový vás chuťově příliš nenadchne, ale odvede ve vašem těle spoustu práce. Zařaďte ho tedy alespoň jednou denně do svého pitného režimu a po čase začnete pozorovat výsledky.

Doplnění prospěšných látek

V tomto bodě se zaměřte na omezení soli ve stravě, která vodu v těle zadržuje snad nejvíce. Místo toho své tělo odměňujte pravidelnou a prospěšnou dávkou hořčíku a draslíku. Ze skupiny vitaminů nezapomínejte převážně na B6. Kromě toho, že se po čase zbavíte zavodnění, doplníte také přiměřenou denní dávku všech potřebných látek.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.