Ovládáte techniku správného dýchání? Je důležitější než se zdá

Techniku správného dýchání ovládají jen někteří z nás, přitom bychom se jí měli naučit všichni – ve svém vlastním zájmu. Drtivá většina lití dýchá špatně, příliš povrchně a mělce, což způsobuje, že kyslík nemá šanci dostat se až do míst, kde je nejvíce potřeba. A co vy? Ovládáte techniku správného dýchání, nebo v tomto ohledu pokulháváte?

Proč je dobré osvojit si techniku správného dýchání?

Možná se ptáte, proč je správná technika dýchání tak důležitá a proč se o ní tak často mluví. Měli byste vědět, že pokud dýcháte správně, dochází ke zvětšení kapacity plic, které tak dokážou přijmout daleko větší množství vzduchu. Dobrou zprávou je, že ačkoli možná v tuto chvíli patříte k lidem, kteří dýchají špatně a příliš mělce, stačí si osvojit techniku správného dýchání a malou kapacitu plic napravit.

Výdech delší nežli nádech

Věděli jste, že výdech je daleko důležitější nežli nádech? Mnoho lidí si totiž myslí, že svou kapacitu plic zvětší tím, že se nadechnou pořádně zhluboka, pravda je přitom taková, že celé kouzlo spočívá v hlubokém výdechu.

Během dýchání dochází nejen k příjmu kyslíku, ale zároveň i k vylučování použitého vzduchu. Proto pamatujte, že výdech představuje nezbytnou funkci dýchání, která určuje rozsah kapacity plic. Proto se více nežli na hluboký nádech soustřeďte na pořádný výdech, který by měl být delší, nežli nádech.

Jak na to?

Naučit se správně dýchat může úplně každý. Stačí jen chtít, i když si jsme vědomi toho, že zpočátku vám to přijde nepřirozené, zvláště v případě, kdy jste až do této chvíle dýchali špatně nebo se na techniku dýchání vůbec nesoustředili.

  • Zaujměte polohu pololehu.
  • Snažte se soustředit pouze na svůj dech.
  • Nadechněte se nosem a stejně tak i vydechujte.
  • Výdech prodlužujte až do dvojnásobné délky nežli nádech.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments