Na zalehlé uši pomůže skákání po jedné noze nebo octový roztok

Zalehlé uši měl alespoň jednou za život snad úplně každý. Rozhodně to není nic příjemného, když najednou hůře slyšíte. Někdy zalehlé ucho samo od sebe “povolí” během chviličky, někdy do druhého dne a jindy nás tento otravný problém obtěžuje i několik dní. Jak si pomoci?!

Zalehlé uši z létání, bazénu nebo nachlazení

Je několik příčin, pro které můžete mít zalehlé ucho nebo rovnou obě dvě – což je ještě nepříjemnější, co si budeme povídat! Velmi často se to stává například při letu letadlem, zalehlé ucho si můžete donést po návštěvě bazénu, způsobit jej může i rýma nebo zánět středního ucha.

Jak si můžete pomoci?

Kdo měl někdy zalehlé uši, ten nám dá jistě za pravdu, že je to nepříjemné a otravné. Zvláště pak v případě, kdy tento problém trvá i několik dní, bez jediné známky zlepšení. Jak si můžete pomoci a ulevit? Zkuste to některým z následujících tipů!

Tip číslo jedna: skákání po jedné noze

Není to sice žádná novinka, ale opravdu to funguje – především pak v případě, kdy k zalehnutí uší/ucha došlo vlivem vody. Jednoduše poskakujte na jedné noze s hlavou nakloněnou ke straně – postiženým uchem k zemi. Úleva by měla přijít do pěti minut, pokud ne, zkuste to zopakovat nebo vyzkoušejte další tip.

Tip číslo dva: teplý heřmánkový obklad

Pokud zalehlé ucho nezpůsobil zánět, můžete vyzkoušet přikládání teplého heřmánkového obkladu. Připravte heřmánkový odvar, namočte do něho kapesník, vyždímejte a poté přiložte na zalehlé ucho a zároveň i na něj.

Tip číslo tři: žvýkání žvýkaček, cucání bonbonů

Při letu letadlem, kdy uši zalehávají mnoha lidem a je to naprosto běžné, se osvědčilo žvýkání žvýkaček nebo cucání bonbonů, rozhodně se tedy vyplatí mít je po ruce a cucat nebo žvýkat.

Tip číslo čtyři: octový roztok

Babská rada na zalehlé ucho zněla jasně: smíchejte lžičku octa se lžičkou vody a tímto roztokem si jemně vytírejte ucho. Ocet poté nechte v uchu zaschnout a opakujte maximálně 2x denně.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments