Zanesená střeva pomalu otráví celý organismus. Naučte se je vyčistit rychle a spolehlivě

Lidské tělo se dokáže samo očistit bez výrazných vnějších zásahů. Pokud ale vedete sedavý životní styl, konzumujete jen průmyslově zpracované potraviny, hodně kouříte nebo pijete alkohol, hromadí se vám v těle mnoho toxinů a škodlivých látek. Podobnou mírou ničí tělo také stres a psychická zátěž.

Proč jsou střeva pro tělo důležitá

Možná vás občas trápí plynatost, pocit plného břicha nebo jen bolesti ve střevech. Pokud máte podobné obtíže častěji, může jít o jeden ze signálů, že vaše střeva nefungují správně a potřebují vyčistit. Nemusíte se hned uchylovat k radikálním metodám. Postačí, když si pomůžete přírodní cestou a přirozeně.

Jaké obtíže řeší detoxikace

Vyčištění střev a detoxikace vám pomůže vyřešit mnoho alergií, nesprávnou funkci trávení, kožní vyrážky, zvýší opět vaši chuť k jídlu a připraví vaše tělo na těhotenství. Mezi signály, které značí, že je s vašimi střevy něco v nepořádku patří zvětšené tvrdé břicho, zápach z úst nebo jazyk s bílým povlakem.

Pacienti mohou pocítit také lámavost nehtů, padání vlasů a bolest hlavy. Hlavně ženy se potýkají se ztrátou libida, tmavými kruhy pod očima a závratěmi.

Příprava před detoxem

Než se pustíte do čištění, je nutné tělo nejprve připravit, abyste mu nezpůsobili šok. Nechte si střeva u lékaře vyšetřit, vynechte těžká jídla a zvyšte fyzickou aktivitu. Zařaďte do svého pravidelného programu také návštěvu sauny. Teprve poté můžete přistoupit k samotnému detoxu.

Ten může být založen na zelených potravinách, přičemž vynecháte všechny mléčné produkty, maso, ovoce a svému tělu na pár dní dopřejete hlavně saláty, luštěniny, brokolici, zelené papriky a další zeleninu.

Pro zkušenější je také možnost domácího klystýru. Ten se buď provádí opatrným napuštěním střev vodou například ve sprše, nebo rychlého vypití několika litrů slané vody.

Ihned po proceduře se vyhněte kořeněným, příliš slaným a kyselým jídlům. Střeva budou v tu chvíli citlivá, a proto k nim přistupujte opatrně.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.