Zápach kouře umím z oblečení dostat i bez praní. Je na to jednoduchý trik, který nikdo nezná

Většině lidí cigaretový zápach vadí, nehledě na to, zda jde o kuřáky nebo nekuřáky. A pokud kouříte vy, někdo ve vaší domácnosti či někdo z vašeho blízkého okolí, určitě oceníte rady, jak se zápachu zbavit.

Alkohol a rozprašovač

Nebudete tomu věřit, ale pokud potřebujete akutně zbavit své oblečení zápachu, postačí vám pouze právě tyto dvě věci. Silný alkohol nalijte do rozprašovače a nastříkejte s ním oblečení. Do pár minut je po zápachu. Obáváte se, že místo cigaret budete smrdět po alkoholu? Kdepak. Alkoholový odér také velmi rychle vyprchá. Tento trik doporučujeme používat pouze v naléhavých případech, existují také přirozenější cesty.

Oblečení pořádně vyvětrejte

Oblečení, které smrdí po včerejším večeru v hospodě, dejte vyvětrat na zahradu nebo na balkón. Po dostatečně dlouhé době většina zápachu snadno vyprchá. Vyplatí se hlavně u bund a pak u kousků oblečení, které nebudete bezprostředně prát, přitom si nepřejete, aby vám smrděly v prádelním koši.

Pokud tuto možnost nemáte, vložte oblečení do uzavíratelného sáčku společně s půl hrnkem jedlé sody a ponechte přes noc. Zápach by měl vymizet.

Foto: Shutterstock

Praní, praní, praní

Nejspolehlivějším způsobem je samozřejmě oblečení vyprat. Silně načichlé kousky raději předem odmočte. Do pračky přidejte aviváž, případně zvolte prací prášek se silnou vůní. Nebojte se navolit delší cyklus, nicméně respektujte potřeby materiálu.

Máte-li problém se zapáchající pračkou, nasypte do zásobníku na prací prášek půl hrnku jedlé sody a do bubnu nalijte hrnek bílého octa. Spusťte prázdnou pračku na co nejdelší cyklus s co nejvyšší teplotou. Po této očistě by měla být pračka opět voňavá.

Nejlepší řešení je prevence

Naštěstí existuje spousta možností, jak se zápachu zbavit, ale tou nejideálnější cestou je mu předcházet.

  • Nepobývejte v zakouřených místnostech, kde není zajištěno dostatečné větrání.
  • Pokud kouříte, vyberte si dostatečně větrané místo. Pravidelně vysypávejte popelníky a větrejte také u sebe doma.
  • Kuřte „po větru“. A to i v případě, že jste pouze pasivní kuřák. Prostě stůjte tak, ať na vás kouř nejde.
  • A pokud byste se cigaretového zápachu chtěli zbavit nadobro, přestaňte kouřit, jde-li o vás, případně zaveďte přísnější opatření, jde-li o někoho z vaší domácnosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Susan
Susan
1 rok

Ja byt kurak, tak se po precteni takoveho clanku hluboce zamyslim, zda mi to stoji za to? :/ Zejmena zeny.