Obalení kliky alobalem je v domácnosti důležitá věc. Češi se tímto trendem konečně začali řídit

Alobal je univerzálním pomocníkem v domácnosti. Lze ho použít jako obal pro potraviny, k pečení, čištění nečistot, zefektivnění praní, a dokonce i jako ochranu před nežádoucími návštěvami.

Investice do bezpečí

Bytové dveře představují hlavní vstupní bránu pro nezvané návštěvníky. Proto je nutné investovat do bezpečnostních kovových nebo dřevěných dveří, které jsou pevně ukotveny a mají vysoký počet jisticích bodů.

 Bezpečnostní dveře se pevně uchycují do bezpečnostně vyztužené zárubně a mají dostačující počet jistících bodů, což umožňuje odolat vypáčení či vyražení. Kromě toho, zámková cylindrická vložka, certifikované kování, bezpečnostní řetízek a kukátko jsou další praktickými doplňky pro ještě vyšší úroveň bezpečnosti.

Jednoduchý trik s alobalem

Chránit svůj byt můžete různými způsoby, ale jedním z posledních hitů je obalování klik kliky alobalem. Alobal má sice jen omezenou ochranu proti vloupání, ale může vám pomoci odhalit přítomnost zloděje. Povrch hliníkové fólie vám ukáže, jestli se někdo snažil zjistit, zda jste doma, nebo ne. Zprohýbaný, potrhaný nebo odstraněný alobal mohou být jasným znamením.

Záměrné obalení kliky alobalem může sloužit jako prevence před vloupáním. Je to jakýsi psychologický trik, který působí jako odstrašující moment pro možného zloděje. Když spatří záměrně změněný detail na dveřích, může to v něm vyvolat podezření, a odradit ho od pokusu o vstup do vašeho bytu.

Foto: Shutterstock

Sousedé, naše ochrana před zloději

Lidé v blízkosti nám mohou být mnohem více nápomocní, než se na první pohled zdá. Dobré sousedské vztahy nám mohou poskytnout ochranu před nebezpečím. Jde například o kontrolu bytu v době dovolené, a také sdílení informací o podezřelých událostech. Tyto vztahy mohou být cenným zdrojem bezpečí a klidu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments