Zašlé špíny na oblečení a jiných předmětech se lze zbavit díky triku. Pomůže tableta do myčky

Máte doma myčku? V tom případě jistě víte, jak taková jedna malá tableta dokáže umýt a odmastit veškeré špinavé nádobí. A pokud ji doma nemáte, nevadí. Ovšem doporučujeme pár tablet do myčky koupit. Nemusíte kupovat ty nejdražší, stačí obyčejné a levné – mají perfektní schopnost. Od bělení oblečení, až po každodenní úklid domácnosti. Kde přesně vám mohou pomoci? 

Trouba bude opět jako nová

Pokud troubu po každém pečení nečistíte, po čase zjistíte, že připečená mastnota vytvořila opravdu nevzhledné skvrny, které jednoduše nejdou umýt. I v takovém případě nezoufejte a rozpusťte jednu tabletu v teplé vodě, aby se vytvořila pasta. Poté pomocí houbičky naneste na troubu a nechte působit. Po dvaceti minutách či hodině troubu pomocí houbičky a teplé vody vymyjte.  

Napáleniny na plechu

Opět platí pravidlo, že pokud plech řádně neumyjete, respektive mastnotu, dál a dál se na plechu zapéká, až vytvoří odolnou napáleninu. V takovém případě si lze pomoci tabletou do myčky. V konvici ohřejte vodu a nalijte ji do plechu. Následně do vody umístěte tabletu a nechte ji rozpustit. Tento postup proveďte večer a nechte tekutinu na plechu působit do rána – poté jen umyjte houbičkou a saponátem na nádobí. 

Foto: Shutterstock

Když jsou utěrky či oblečení zaprané

V takovém případě bude stačit, když si vezmete lavor, napustíte do něj vodu a vložíte tabletu do myčky. Do lavoru ponořte oblečení či utěrky a nechte namočené přes noc. Ráno přeperte a vložte do pračky na program, ve kterém perete tento druh prádla běžně. Některé čtenářky se zmínily o tom, že tablety – rozdrcené – přidávají do zásobníku na prací prášek. Vyzkoušejte obojí a uvidíte, co vám bude vyhovovat více. 

Vyčistěte sprchový kout

Pro tento účel můžete využít dva způsoby – buď tabletu rozdrtíte a přidáte trochu vody, aby vám vznikla kašička, se kterou následně umyjte sprchový kout. Nebo vezmete novou houbičku, vyříznete do ní otvor, a to tak, abyste do něj mohli umístit tabletu a jednoduše namočíte kout a pomocí připravené houbičky veškeré nečistoty umyjete. Poté už stačí jen veškerá očištěná místa opláchnout teplou vodou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ehow

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments