Zastavte padání vlasů. Mnoho lidí si ho omylem způsobuje samo, aniž o tom tuší

Bojíte se vzít do ruky hřeben? Je vám do pláče, když po umytí vlasů zjistíte, o kolik z nich jste zase přišli? Ano, nadměrné vypadávání vlasů je velmi nepříjemné, zvlášť pokud nejde o chvilkovou záležitost, ale nemusíte ztrácet naději. Přečtěte si, jaké návyky si osvojit, a co všechno ještě vyzkoušet, abyste byli se svou kšticí spokojeni.

Péče

Existují způsoby zacházení s vlasy, které zaručí, že vám budou padat o poznání méně. V první řadě se vyhněte vysokým teplotám. Teplo zanechá vlasové folikuly dehydratované a náchylné k poškození. Proto se snažte fén, žehličku a kulmu používat co nejméně.

Raději vynechte účesy, které tahají vlasy. Vlas je sice velmi pružný, ale když je natažen příliš, může dojít k jeho trvalému poškození. Proto v kritických obdobích oželte pevné culíky a zapletené copy.

Místo klasického hřebenu nebo tvrdého kartáče vsaďte na měkký kartáč vyrobený z přírodních vláken. Ten podpoří zdravou hladinu mazu ve vlasech. Kartáčujte jemně, od kořínků ke konečkům.

Foto: Shutterstock

Přípravky

Vlasy chemicky neošetřujte a nebělte. Chemie neodvratně poškozuje vlasové folikuly. Jestli vás vypadávání vlasů trápí nebo se jej obáváte, zkuste omezit používání barev, melírů a trvalé.

Zvolte si neagresivní jemný šampon vhodný pro váš typ vlasů. Úkolem šamponu je vyčistit vlasy od nečistot a přebytečného mazu. Mnoho komerčních šamponů však obsahuje příliš drsné přísady, které mohou vaše vlasy navíc zbavit přírodního oleje a mastných kyselin, které jsou potřeba pro jejich pružnost a sílu.

Výživa

Dostatečně spěte, nestresujte se a zdravě jezte. Zaměřte se na potraviny bohaté na antioxidanty jako jsou jahody, borůvky, luštěniny nebo špenát. Naopak se vyhněte alkoholu, cukru a zpracovaným potravinám. Nekuřte. Kouření způsobuje předčasné stárnutí vlasových buněk. Berte vitamíny a doplňky stravy – železo, zinek, selen, vitamín D a vitamín B-12.

Pokud několik měsíců dodržujete všechny zásady a změna žádná, zajděte se poradit se svým lékařem. Ten vám může předepsat další léky nebo například nízkoúrovňovou laserovou terapii, která podporuje růst vlasů. Všechno se dá aspoň částečně řešit.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Healthline

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments