Zatočte s celulitidou. Pomůže vám k tomu káva

Káva probírá mysl a pomáhá vám k soustředění. Povzbuzuje, a dokonce umí podpořit metabolismus. Ještě něco byste měli vědět o kávě. Pomůže vám ke krásné pokožce. Stačí si doma vyrobit kávový peeling. Je vhodný na celé tělo, použijte jej v problémových partiích.

Přirozená léčba celulitidy

Na celulitidu existuje mnoho drahých kosmetických přípravků, základní recept je ale jednoduchý. Dodržovat pitný režim, který by se měl sestávat z čisté vody a pokožku v partiích zasažených celulitidou dostatečně prokrvovat.

Celulitida vzniká, když se tuková tkáň pod kůží tlačí k povrchu kůže. Může se objevit kdekoliv, ale nejčastěji tam, kde se tuk nejvíce ukládá. V oblasti hýždí a stehen.

Kofein v kávě pomáhá na celulitidu

Kofein rozšiřuje krevní cévy a krouživou masáží se zlepšuje průtok krve. Dochází k odstranění přebytečné vody. Káva je bohatá na antioxidanty s fenoly, chemické látky rostlinného původu. Ty pomáhají odstranit volné radikály z těla.

Peelingem se zbavíte odumřelých kožních buněk, pokožka je hladší, má rovnoměrný vzhled. Samotný (extrahovaný) kofein se přidává do řady kosmetických přípravků určených k zeštíhlení a k zesílení svrchní vrstvy kůže.

Foto: Shutterstock

Káva jako antioxidant

Ne každý antioxidant musí působit zevnitř. Kávový peeling je příkladem, jak antioxidační účinky využijete při péči o pokožku. Pokožka bude vláčná a hebká, kávový peeling má vyhlazovací účinek. Lógr z oblíbeného turka si dejte stranou a používejte ve sprše na obličej a tělo. Nepoužívejte sedlinu z kávovaru, ta je narušena tlakem přístroje.

Mletá kávová zrna rozproudí krevní oběh. Pro jemnější péči v oblasti obličeje smíchejte kávový lógr s olivovým olejem a peeling provádějte nanesením směsi na vatový tampónek.

Jak často používat kávový peeling

Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete kávový peeling používat dvakrát do týdne. Viditelné výsledky se dostaví po několika týdnech používání.

Foto: Shutterstock, zdroj: HealthLine

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments